Přejít k hlavnímu obsahu

Aktuality ze školní družiny

Plyšákový týden

Datum konání akce

Ve školní družině se konal plyšákový týden. Děti ze 2. A si přinesly svoji oblíbenou hračku různých barev a velikostí. Děti je postupně představily ostatním kamarádům, udělaly si selfie památku. Společně jsme si zahráli hru Najdi si svého plyšáka se zavázanýma očima, schovej svého plyšáka a naší oblíbenou židličkovanou. I plyšáci se po večerech skamarádili a začali vymýšlet lumpárny. Převlékli se za doktory, udělali si party a chtěli opékat marsmallowny . Všichni jsme si tento týden pořádně užili. 

Jaro nás baví

Kategorie
Datum konání akce

Jarní dny si ve družině opravdu užíváme! Pleteme věnečky, sportujeme,  pozorujeme přírodu  a je nám spolu dobře...

Vaření v 1.B

Kategorie
Datum konání akce

Když máme v družině chuť na něco sladkého,  tak si to uvaříme - to nás baví!

Čarodějnice už letí

Datum konání akce

Pálení čarodějnic patří k doposud velmi živým zvykům. Filipojakubská noc z 30. dubna na 1. května bývala jednou z magických nocí, kdy prý měly zlé síly větší moc než jindy. O půlnoci před sv. Filipem a Jakubem, kdy měly zlé síly moc škodit lidem, se daly nalézt četné poklady.

I v naší družince se stalo tradicí připomenout si tento magický den. Rozhodli jsme se získat letecký průkaz čarodějnic a čarodějů. Každý den jsme plnili jeden kouzelný úkol, a trénovali tak paměť, rychlost a postřeh a odvahu. 

Naše pampelišková družina

Kategorie
Datum konání akce

Seznamte se prosím se Sluneční královnou, s Královnou víl, s Luční královnou anebo s Malým princem:-)

Přípravy na čarodějnice

Kategorie
Datum konání akce

Přípravy na čarodějnice jsme v 1.B nepodcenili! Plnili jsme logické úlohy, složili zkoušku z létání na koštěti a umíchali čarodějné lektvary. Všichni úkoly úspěšně splnili!