Přejít k hlavnímu obsahu

Zprávičky Vlků a Jestřábů

Výlet na bylinkovou farmu

Datum konání akce

Projekt Bylinkové záhony jsme zakončili jak jinak než bylinkami. S ekotýmem jsme navštívili nedalekou bylinkovou farmu. Bylinky jsme očichali, ochutnali, pokochali se, čajíkem se osvěžili a sami si namíchali bylinkovou směs...Děkujeme MAP Podchlumí za přizvání k tomuto projektu, moc jsme si ho všichni užili:-)

Krásné bylinkami provoněné léto všem!

Loučení s předškoláky

Datum konání akce

V PONDĚLÍ 27.6. 2022 - LOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY (děti, které opouští MŠ, netýká se odkladových dětí, které zůstavají v MŠ).
Odpolední EKO škola není - koná se dopolední výlet s EKOškolou.
Vyzvedněte si prosím svoje děti nejdéle do 16 h.
V 16.00 h sraz rodičů s dětmi - odcházíme od MŠ.
"Putování za tajemstvím" - na závěr společné opékání v Lomu u Josefa - buřty a pití s sebou.

Sklizeň

Datum konání akce

Projekt MAP Podchlumí "Bylinkové záhony" nás v ekoškole provázel od února. Díky projektu, pracovitým dětem a obětavým rodičům nám na zahrádce vyrostly dva dřevěné vyvýšené záhony, do kterých děti zasely semínka...pak se čekalo, zalévalo, odplevelovalo, zase zalévalo...a nyní na konci června jsme se dočkali části sklizně - bílých ředkviček!

Zahradničíme

Datum konání akce

Co nového v Ekoškole? S ekotýmem jsme zjistili, že je potřeba opravit kompostér. Děti se s chutí pustily do práce. Pozorovali jsme život v půdě, pracovali s encyklopediemi...místo trávy nám na zahrádce vyrostla lebeda.. Pravda je, že je to plevel jedlý a můžeme si ho dát místo salátu či upravit jako špenát, ale čeho je moc, toho je moc. Malé ručičky se pustily do práce - trhaly a trhaly...Kdyby si je nevyzvedli rodiče, tak tam děti trhají dodnes:-)

Bylinková relaxace

Datum konání akce

Dnes jsme si v ekoškole užili relaxační odpoledne - děti vyráběly z bylinek, hrubozrné soli a eterických olejíčků koupelovou sůl pro sebe a své rodinky...ach to byla vůně...a co teprve až si ji nasypou do večerní koupele...Děkujeme MAP Podchlumí za poskytnutí materiálu a receptu na její výrobu...

Ekotým v akci

Datum konání akce

V pondělí se část Ekotýmu vrhla na zvelebování naší školkové zahrádky..společnými silami jsme dokončili dva vyvýšené záhonky, zaseli trávu, postavili týpí..Práce nám šla pěkně od ruky a děti už se těší, na osázení záhonků a hru v týpí. Děkujeme všem zúčasněným za pomoc!