Přejít k hlavnímu obsahu

Všechny aktuality

Kouzelná matematika

Kategorie
Datum konání akce

Při kouzelné hodině matematiky jsme vařili různě barevné lektvary.

 

Zápis ze schůze žákovského parlamentu 24.11.

Datum konání akce

Dne 24.11. proběhla schůzka parlamentu.

Vybírali jsme téma vánoční soutěže o nejlépe vyzdobenou vánoční třídu. Odhlasovali jsme téma Tradiční české Vánoce.

Grafikům jsme zadali úkol udělat plakát k této soutěži.

 

Sběr papíru se tento měsíc NEKONÁ!

Datum konání akce

Z důvodu nízké výkupní ceny papíru a zvýšených nákladů na dopravu se po dohodě s firmou Napos tento měsíc nekoná sběr starého papíru. S prosincovým sběrem ve dnech 15. - 18. 12. 2022 zatím počítáme.

Krajské kolo v piškvorkách

Datum konání akce

Dne 23. 11. 2022 se naši Démoni zúčastnili Krajského kola v piškvorkách. Konal se opět v Hradci Králové, tentokrát prostory laskavě propůjčilo Biskupské gymnázium. Setkalo se zde 16 nejlepších týmů kraje. Hrálo se švýcarským systémem, kdy byla proti sobě postavena družstva výkonnostně na stejné úrovni, tedy s podobným počtem bodů z Oblastního kola. Přesto, že Démoni nenastoupili se svou obvyklou vítěznou formou a získali 15. místo, neodjížděli jsme z turnaje zklamaní. Navázali jsme tam nová přátelství a jsme bohatší o další prima zážitek. Navíc děti získaly cenu útěchy, a to poukázku od TEP factor na hru Boyard. První dva týmy budou barvy Královéhradeckého kraje hájit na Grand finále v Brně. Utkají se zde i s týmy ze Slovenska. Držíme palce!

Pythagoriáda

Datum konání akce

V úterý, 22. 11. 2022, se naši nejlepší počtáři ze 6. a 7. třídy zúčastnili okresního kola Pythagoriády. Čekalo tady na ně 15 příkladů k vyřešení. Anička si svým matematickým uměním vybojovala krásné 3. místo, kluci se podělili o místo páté. Všem moc děkujeme za reprezentaci školy, gratulujeme k výborným výsledkům a přejeme hodně úspěchů v dalších podobných soutěžích.

Národní muzeum

Třídy
Datum konání akce

Exkurze do Národního muzea se zdařila. Absolvovali jsme komentovanou prohlídku "Zázraky evoluce", při které se děti dozvěděly spoustu zajímavostí. Poté zbylo ještě dost času na prohlídku dalších expozic i kupole s úžasným výhledem na celou Prahu.

Předadventní tvoření

Kategorie
Datum konání akce

V hodině pracovních činností jsme vytvořili adventní svícínek pro rodiče. Už se těšíme, až ho spolu rozsvítíme. První adventní neděle se již blíží :)

https://gabica.rajce.idnes.cz/Adventni_tvoreni/

 

Státní svátek a ředitelské volno

Datum konání akce

Ve čtvrtek 17. listopadu je státní svátek  Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva. Slavíme 33. výročí sametové revoluce.

V pátek 18. listopadu je ředitelské volno. Autorem obrázku je Matouš Kolář ze 6. třídy.

rev

Pasování nových "PARLAMENŤÁKŮ"

Datum konání akce

Do žákovského parlamentu bylo v průběhu voleb zvoleno celkem 19 zástupců ze 3. až 9. tříd. Vybraní “parlamenťáci” byli ve středu 16.11. slavnostně pasováni do své nové funkce v tělocvičně za přítomnosti vedení školy, všech žáků i učitelů.

Svou povinnost ke škole nově zvolení členové zpečetili přečtením slavnostního slibu a byli panem ředitelem pasováni. Slíbili, že se budou aktivně podílet na plnění úkolů směřujících ke zlepšení školního prostředí, budou se zasazovat o dodržování školního řádu a zásad slušného chování mezi žáky a učiteli, budou usilovat o férové jednání mezi žáky a podle svých sil nedopustí vylučování z kolektivu, ponižování, zesměšňování a budou dbát zásady, že každý má právo na pocit spokojenosti, a to včetně učitelů.

“Parlamenťáci” budou svoje třídy zastupovat celý školní rok 2022/2023.…

Zajímavá hodina ČJ

Kategorie
Datum konání akce

Propojili jsme pracovní činnosti s hodinou českého jazyka a procvičovali jsme si slova nadřazená a slova podřazená.

https://gabica.rajce.idnes.cz/Zajimava_hodina_CJ/

 

sv. Martin

Kategorie
Datum konání akce

I naši třídu navštívil sv. Martin. Již v první třídě jsme se věnovali tradici příjezdu sv. Martina na bílém koni. Nyní, ve druhé třídě jsme své znalosti rozšířili a Martin nás provázel celou výukou. Nakonec jsme si smlsli na svatomartinských rohlíčcích.

Beseda v knihovně

Datum konání akce

Děkujeme paní Stanislavě Najmanové z Městské knihovny v Hořicích za krásné a podnětné vyprávění o knize Pavla Čecha O čertovi. Děti ani nedutaly, se zájmem naslouchaly a s nadšením plnily připravené úkoly.