Čtvrtá třída (A)

Jedinečný identifikátor třídy
1A/2014
Ročník
4

Den Země

Datum konání akce

V pátek se nám úžasně vydařilo počasí a skvělá byla i průzkumná trasa přírodou. Po cestě jsme si opakovali vědomosti posbírané během celého školního roku a týkaly se různých ekosystémů v okolí našeho města. Nejvíc se ale děti soustředily na focení krásy přírody, aby na konci dne vybraly ten nejpoutavější snímek do naší třídní fotografické soutěže.

Vložil/aMarcela Hornová – 22. duben 2018

Ukliďme Česko 2

Datum konání akce

Již podruhé v tomto školním roce jsme vyrazili do ulic našeho města a snažili se uklidit některá místa, která možná pravidelně míjíte, nebo jsme objevili i některá skrytá zákoutí, která si úklid zasloužila.

Děti si zaslouží velkou pochvalu : )

 

Vložil/aMarcela Hornová – 8. duben 2018

Jak se čistí voda?

Datum konání akce

Ve středu 21.března jsme využili nabídku na prohlídku čistírny odpadních vod u nás v Hořicích a dozvěděli jsme se, jakou cestu musí urazit odpadní voda než se vrátí vyčištěná do přírody.

Vložil/aMarcela Hornová – 24. březen 2018

Turistický průvodce

Datum konání akce

Velkou kapitolu o krajích České republiky jsme uzavřeli tím, že si každý vybral jedno místo nebo oblast, o které si zjistil zajímavé informace, donesl obrázky...a tak vzniklo 22 krásných turistických průvodců.

Vložil/aMarcela Hornová – 24. březen 2018

Pomáhejme přírodě

Datum konání akce

Na této besedě si děti uvědomily, co vlastně znamenají slova EKOLOGIE a RECYKLACE. Ke svému údivu se také dozvěděly, že plno věcí, které běžně používají ...  jako sešity, pera, plyšáci, mikiny, svačinové krabičky atd... je vyrobeno právě z recyklovatelných materiálů.

Vložil/aMarcela Hornová – 19. březen 2018

Uměl bych si poradit?

Datum konání akce

Na dvě vyučovací hodiny se nám věnoval plk. Brendl z Policie ČR a připravil pro děti zajímavou besedu na téma KYBERŠIKANA. Pro některé to bylo slovo zcela neznámé a někteří se zapojili do diskuze velmi živě. Padlo několik užitečných rad, jak se zachovat v případě, když mi někdo ubližuje třeba právě přes sociální síť... cíleně a skrytě.

Vložil/aMarcela Hornová – 21. únor 2018

Beseda s Policií ČR

Datum konání akce

V úterý 20. 2. se 4. a 5. ročníky zúčastnily besedy s příslušníkem Policie ČR na téma KYBERŠIKANA. Žáci se seznámili se základními definicemi a statistikami týkajícími se kyberšikany. Poznali, že možnosti zneužití IC technologií jsou obrovské a jejich následky takřka nedozírné. Pochopili specifika kyberšikany - anonymitu útočníka, početné publikum i různorodost projevů. Aktivně se účastnili diskuse, zkoušeli poznat rozdíly mezi přestupkem a trestným činem na konkrétních případech z praxe a uvědomili si důležitost pomoci šikanovanému jedinci. Nakonec zhlédli velmi emotivní video o jedné z obětí kyberšikany, jejíž příběh dopadl tragicky. Děkujeme poručíku Brendlovi za poutovou besedu a Mgr. Šárce Válkové za organizaci.

https://www.e-bezpeci.cz/

http://www.sikana.cz/

www.policie.cz/

http://ww3.nobulling.com/

 

Vložil/aPetra Šťovíčková – 17. únor 2018