Třetí třída (A)

Jedinečný identifikátor třídy
1A/2016
Ročník
3

Výlet do lomu U Sv. Josefa

Kategorie
Datum konání akce

Žáčkům i učitelům druhé i třetích tříd začátek školního roku zpříjemnil výlet do nedalekého lomu U Sv.Josefa. Tam byl pro děti připraven postřehový závod a opékání u malého táboráku. A protože byl teplý slunný den, celý výlet se vydařil a všem se moc líbil.

Vložil/aEva Bičišťová – 11. září 2018

Hurá, prázdniny!!!

Kategorie
Datum konání akce

 

Krásné prázdniny plné letní pohody, radosti a  skvělých zážitků 

svým žáčkům i jejich rodičům

přeje

tř. uč. Eva Bičišťová

Vložil/aEva Bičišťová – 27. červen 2018

Sportovní den

Datum konání akce

Náš sportovní den začal výukou moderního tance, kde pod vedením zkušeného pedagoga z taneční školy Timedance se děti naučily pár základních kroků ze street dancu. Pak naše kroky (už ne taneční) vedly pro dříví a jako zkušení skauti jsme rozdělali oheň a opekli si špekáčky. S plným břichem jsme si rozdali souboj ve vybíjené a poté s prvními kapkami deště jsme se vrátili do školy. Bezva den.

Vložil/aLucie Westfálová – 28. červen 2018

Školní výlet do Domoslavic

Kategorie
Datum konání akce

Opět jsme společně s první a druhou třídou vyrazili na výlet, tentokrát  na letiště do nedalekých Domoslavic. Nejprve jsme jeli vlakem do Dobré Vody a poté pěšky kolem Dobrovodských rybníků na několik kilometrů vzdálené letiště. Tam už na nás čekal příjemný a velmi ochotný pan Babák a provedl nás celým letištěm. Děti si mohly vyzkoušet, jaké je to sedět v opravdovém letadle, prohlédly si hangár větroňů i hangár s rogaly. Celá prohlídka byla doplněna výkladem a my jsme se dozvěděli plno zajímavých věcí a i náš průvodce musel často čelit všetečným otázkám dětí. Exkurze byla pro nás všechny velikým zážitkem a moc děkujeme za milé přijetí a čas, který byl nám věnován.

Vložil/aEva Bičišťová – 27. červen 2018

Školní výlet Pěnčín - Bozkov

Kategorie
Datum konání akce

Společně s 1. a 2. třídou jsme vyrazili na výlet do Pěnčína na známou místní kozí farmu. Po důkladné exkurzi mezi všemi zvířecími obyvateli farmy jsme si ještě prohlédli sýrárnu a sklářskou výrobnu skleněných perel, vlastnoručně si vyrobili ze skleněných perliček malý dárek na památku a projeli se vláčkem po blízkém okolí. Po vydatném obědě jsme opět vyrazili na cestu a zamířili do nedalekých Bozkovských dolomitových jeskyní. Prohlídka jeskyní mnohé z nás velmi nadchla, nadšení nám nezkazil ani více než dvacetistupňový teplotní rozdíl. Výlet se nám vydařil a už se těšíme, až spolu zase někam vyrazíme.

Vložil/aEva Bičišťová – 11. červen 2018

Vikingové na Daliborce

Kategorie
Datum konání akce

Jak žili dávní Vikingové? Jak vypadali a jak se oblékali? Jaké měli zbraně a jakými taktikami se řídili při svých úspěšných výbojných taženích? Co je pravda a co jen pouhé mýty? Na to vše jsme mohli najít odpověď a ještě si vyzkoušet plavbu na vikingské lodi a na vlastní kůži i bojové formace vikingských válečníků. Na konci nás čekalo překvapení v podobě skutečného souboje...

Vložil/aEva Bičišťová – 30. květen 2018

Den s mazlíčky

Kategorie
Datum konání akce

Snem snad každého malého dítěte je mít svého vlastního domácího mazlíčka. Dnes jsme měli možnost si přinést a svým spolužákům a kamarádům představit svého malého zvířecího kamaráda. Kromě mazlení a hlazení jsme ale také plnili nejrůznější úkoly, při kterých jsme mohli předvést nejen své vědomosti a dovednosti, ale i schopnost pracovat ve skupině, plánovat, kombinovat a logicky myslet.

Vložil/aEva Bičišťová – 30. květen 2018

Den Země

Kategorie
Datum konání akce

Náš projektový den měl téma "Les". Po krátkém úvodním zamyšlení nad tím, co všechno si pod tímto slovem můžeme představit, jsme vyrazili do terénu. Každý měl za úkol vytvořit "paletu lesa". Následovaly "lesohrátky", kdy děti plnily nejrůznější úkoly - luštily, počítaly, sestavovaly, hrály si i hledaly v odborné literatuře. Nakonec jsme přihlížely slavnostnímu zasazení lip na pozemku před naší školou.

Vložil/aEva Bičišťová – 24. duben 2018