Pátá třída (B)

Jedinečný identifikátor třídy
1B/2013
Ročník
5

Koncert

Datum konání akce

Třída V.B se navzdory bouři a prudkému dešti sešla v podvečer před kulturním domem Koruna, aby navštívila koncert ZUŠ z družebního města Trstená.. Bezmála dvohodinové vystoupení bylo plné folklorního i moderního tance, klasické i populární hudby, zazněla Dvořákova Humoreska i melodie Beatles či Abby. Všichni zúčastnění žáci si zaslouží pochvalu, že svůj volný čas věnovali návštěvě koncertu a vzorně tak reprezentovali naši školu.

Vložil/aPetra Šťovíčková – 10. květen 2018

Den Země

Datum konání akce

V pátek 20. dubna jsme si připomněli Den Země a ve skupinách vytvořili výukové tabule o podnebných pásech. Uvědomili jsme se, které druhy rostlin a živočichů v nich žijí a kterým hrozí vyhynutí. Zapřemýšleli jsme, jak tomu zabránit či předcházet. Nakonec jsme využili odpadky jako stavební materiál pro poněkud avantgardní umění :-)

Vložil/aPetra Šťovíčková – 22. duben 2018

Taneční představení "O Shrekovi"

Datum konání akce

Zobrazit zdrojový obrázek

ZUŠ Melodie Hořice pořádá ve dnech 17.4. - 18.4. 2018  taneční představení " O Shrekovi". Tato tradiční vystoupení v Domě kultury Koruna navštíví 1. stupeň naší školy.

Vložil/aPetra Šťovíčková – 14. březen 2018

Pimprlata

Datum konání akce

V pátek 13. dubna navštívily žáci V. tříd Galerii plastik, aby si prohlédli výstavu, kterou pořádá ZUŠ Hořice. Jednalo se o výstavu loutek a loutkových divadel, výstižně nazvanou PIMPRLATA. Je až s podivem, jaké úžasné loutky dokázaly děti ze "zušky" vyrobit. Děti si také mohly vyzkoušet výrobu loutky, se kterou si dokonce sehrály divadelní představení.

Vložil/aPetra Šťovíčková – 15. duben 2018

Ukliďme Česko popáté, MŠ i ZŠ - 6. dubna

Datum konání akce

uklid

Akce Ukliďme Česko se uskutečnila 6.4.2018 v rámci přípravy na Den Země (20.4.2018), kdy opět vysadíme stromy na prostranství před školou (letos 2 velké lípy). Uklidili jsme okolí školy, Smetanovy sady, vrch Gothard, okolí obce Chvalina a další části města Hořic, na které jsme pyšní.

Vložil/aPetra Šťovíčková – 12. březen 2018

Tajný kód života

Datum konání akce

Výsledek obrázku pro Hořické gymnázium

Hořické gymnázium pozvalo 5. ročník na badatelskou hru "Tajný kód života", při které budou naši žáci plnit úkoly zaměřené na jednoduché metody kriminalistiky a genetiky, po jejichž splnění získají návod k izolaci genetického materiálu z rostlin. Úkolem je objevit tajný kód života. Akce se uskuteční od 10.00 hodin do 11.30. Po skončení akce se vracíme do školy.

 

Vložil/aPetra Šťovíčková – 14. březen 2018