-

Sportovní události šk. roku 2018/2019

Jedinečný identifikátor třídy
0A/2018
Ročník
0

MS ve florbale 2018 v Praze

Třídy
Datum konání akce

Ve spolupráci s Českým florbalovým svazem pořádá naše škola organizovaný zájezd autobusem na Mistrovství světa ve florbale, jež se pořádá letos v Praze - O2 areně. Kromě našich malých reprezentantů, kteří hájili jméno na podzimních okrskových a okresních soutěžích, se mohou zúčastnit i ostatní děti, které mají zájem vidět na vlastní oči světový florbal vrcholové úrovně. V úterý, 4. prosince, bychom tak měli vidět zápasy Thajsko - Austrálie, Slovensko - Singapur. Vstupenky ZDARMA, zbývá posledních pár míst. Bližší informace na el. ŽK

Vložil/aTomáš Sůva – 9. listopad 2018

Podzimní derniéra ve florbale - I. stupeň

Třídy
Kategorie
Datum konání akce

Ve středu, 7. listopadu jsme odehráli okresní kolo turnaje ve florbale pro I. stupeň ZŠ - ČEPS CUP, do něhož jsme se přihlásili letos vůbec poprvé, a to ze 3 důvodů. Za prvé zjistit, jaký je na naší škole zájem o florbal a sport na I. stupni, protože uvažuji o zavedení sportovního kroužku se zaměřením na kolektivní hry pro malé děti. Nadšení a zájem byl více než výmluvný, uvidíme podle časového harmonogramu. Za druhé - odměna, která znamená poskytnutí brankářské výstroje zdarma pro všechny školy. A za třetí, zajímavý bonus na závěr, a sice poskytnutí vstupenek pro žáky zdarma na MS ve florbale, jež je letos pořádáno v Praze. Na začátku prosince tak vypravíme z naší školy veliký autobus s malými fanoušky. Ačkoli turnaj výsledkově nedopadl podle našich představ  - 4 utkání - 4 prohry, hezky jsme si zahráli a pozitiva jistě ční nad negativy. Okresní kolo nabídlo obrovskou konkurenci a možnost porovnat síly s pozdějším vítězem z Cerekvice, jemuž jsme podlehli po vyrovnaném souboji 1:3 po golu v oslabení. Miletínské jsme celý zápas drželi na lopatě a s novopackými jsme sehráli parádní mač, chyběl jenom kousíček. Florbalová budoucnost na naší škole nevypadá vůbec marně.

Vložil/aTomáš Sůva – 7. listopad 2018

Smůla se nám lepí na paty...:-(

Třídy
Datum konání akce

Jestliže v kategorii starších chlapců minulý týden na turnaji ve florbale o našem úspěchu rozhodl vlastenec, dneska to bylo jen o vteřinkách... Když jsme totiž první utkání se silným hořickým gymnáziem dokázali dovést do vítězného konce, věřili jsme v postup. Ve druhém utkání jsme se silnými miletínskými hráčkami prohrály golem v poslední minutě (0:1), další mač s favoritem z Cerekvice jsme pak inkasovali pouhé 3 vteřiny do konce... To dost s holkami zacloumalo a poslední utkání s Komenského ZŠ jsme prohráli rozdílem třídy...Tím spíš, když rozhodčí trochu nesmyslně odpískal úmyslné vhození hokejky a potrestal nás trestným střílením, s nímž si ani skvělá V. Jonová v brance nedokázala poradit. Škoda. Holky byly hladové po úspěchu, věčně usměvavé a vždy sympatické. Prostě si zasloužily úspěch a nebýt golů v posledních vteřinách, jistě bychom skončili na bedně. Uvidíme, za jak dlouho se zase objeví tak šikovná třída sympatických mladých slečen jako byly N. Černá, V. Jonová, M. Dorňáková, V. Mikasová, A. Procházková, E. Vrabcová, K. Kubínová a N. Beránková. Jsem si ale jist, že příští rok to konečně zlomíme v týmu kolem D. Vackové, Z. Černé a T. Šimkové. BELIEVE THAT...

Vložil/aTomáš Sůva – 25. říjen 2018

Přípravný kemp na turnaj ČEPS CUP

Třídy
Kategorie
Datum konání akce

Na začátku listopadu se naše škola poprvé zúčastní turnaje ve florbale pro 1. stupeň ZŠ. Společně s rodiči jsme naplánovali několik přípravných "kempů," během nichž se vzájemně poznáváme a sehráváme. První z nich se uskutečnil dnes, další máme v plánu za 14 dní a pak už půjdeme do akce. Děti máme šikovné a zapálené. Průpravná cvičení pro nás nepředstavoval žádný problém, a tak jsme si šli hned zahrát v naší malé tělocvičně. Odměna je jistá...:-) Díky za účast.

Vložil/aTomáš Sůva – 22. říjen 2018

SAZKA Olympijský víceboj i Na Daliborce

Třídy
Datum konání akce

nihSazka Olympijský víceboj je společná aktivita Českého olympijského výboru a společnosti Sazka na podporu zdravého životního stylu. Jedinečný projekt je určený všem dětem ze základních škol a nižších stupňů šestiletých nebo osmiletých gymnázií. Proto je také největším sportovním projektem v České republice, do kterého se v minulém ročníku zapojilo přes 150 tisíc dětí. Cílem je přivést ke sportování co nejvíce dětí, ukázat jim pohyb jako zábavu a přirozený životní styl. 

V rámci Olympijského diplomu absolvují děti pod vedením svého učitele v průběhu školního roku při hodinách tělocviku 8 disciplín (1. Hluboký předklon, 2. T-běh, 3. Zkrácené sedy-lehy, 4. Postoj čápa, 5. Sprint 60 m, 6. Běh na 500 m (1. stupeň) / Běh na 1000 m (2. stupeň), 7. Skok z místa (1. stupeň) / Trojskok snožmo z místa (2. stupeň), 8. Hod basketbalovým míčem). Na základě výsledků pak dostanou na konci školního roku diplom, který jim prozradí, jaké jsou jejich pohybové předpoklady a ve kterých sportech by měly být šikovné. Navíc jim poradíme, kde v okolí školy mají sportovní kluby, kam by se mohly přihlásit a provozovat doporučené sporty. Pro starší žáky z 2. stupně je pak připraven tzv. Odznak všestrannosti, v rámci kterého se mohou utkávat na okresních a krajských kolech. Za hojnou účast jsou rovněž připraveny věcné odměny a hlavně možnost setkání a tréninků s českými olympioniky. Už od října, NA DALIBORCE...:-)

Vložil/aTomáš Sůva – 20. září 2018

Mladší dívky na bedně!

Třídy
Datum konání akce

Dnes jsme v hale Jiskra opět pořádali turnaj pro mladší hráčky ve florbale z Hořicka a naše žákyně tam obsadily skvělé třetí místo. Paní učitelka S. Červená si už dlouho pochvalovala, jaký zájem o účast projevovaly naše holky a tak jsme je na turnaj přihlásili... Nasbírali jsme spoustu cenných zkušeností a vyzkoušeli si hru na velké palubovce. Holky do toho šly naplno a den si parádně užily. Na okresním turnaji budou náš region reprezentovat suverénní týmy ze ZŠ Cerekvice a Miletín. Turnaje jsme se účastnili jako jediná z hořických škol.

Vložil/aTomáš Sůva – 25. říjen 2018

Vlastenec rozhodl vše...:-(

Třídy
Kategorie
Datum konání akce

Ve středu 17. října jsme se zúčastnili vyrovnaného turnaje ve florbale v kat. starších žáků. Bez větších ambicí jsme vstoupili do skupiny B, kde nás čekal loňský vítěz ze ZŠ Na Habru a vždy kvalitní družstvo z Cerekvice. O to překvapivější byla cenná bezbranková remíza, kterou jsme uhráli hned v prvním utkání právě s mistrovským týmem. Zamrzí větší počet neproměněných tutovek a nastřelená tyč. Nutno podotknout, že brankář hostí zachytal famozně. V druhém utkání nám stačila k postupu i remíza, ale tři minuty před koncem si nešťastně srazil nohou míček do vlastní brány Honza Vavřinka, opora zadních řad. Když se pak jeden z našich nechal nesmyslně vyloučit na dvě minuty za nesportovní chování, už nebyla naděje zvrátit nepříznivý stav. Veliká škoda, ale dostali jsme prostou lekci z produktivity. Pozičně i týmově jsme oba zápasy jasně dominovali, tlačili, ale neskorovali... Kluci pak v zápase o konečné 5. místo jasně přehráli celek z Chomutic poměrem 3:0. Ve třech zápasech na turnaji jsme tak inkasovali pouze JEDEN VLASTNÍ GOL..., který rozhodl vše. Důkazem o smolném turnaji pak je remíza se žáky z Habru, kteří nakonec po samost. nájezdech celé okrskové kolo ovládli. Parádně zachytal P. Holiš, jenž se s jedinou obdrženou brankou stal nejlepším golmanem dne. Velké díky za uspořádání akce Mgr. Paloušovi ze Zemědělské akademie.

Vložil/aTomáš Sůva – 17. říjen 2018

Mladší chlapci opět na palubovce

Třídy
Kategorie
Datum konání akce

Tak už je to zase tady! Florbalová sezona nám právě započala, když jsme se Na Daliborce opět ujali pořadatelství sportovních turnajů AŠSK na Hořicku a dnes jsme v hale Jiskra uvítali okolní školy na turnaji mladších chlapců ve florbale. Jako jediný zástupce hořického sportu jsme si nevedli vůbec špatně. Oproti loňskému sedmému místu jsme se posunuli těsně pod bednu a opanovali 4. příčku. Kluci předváděli krásný florbal a nemají se za co stydět. Spolehnout jsme se mohli na oba naše brankáře - M. Zejkana i P. Holiše, kteří se ve výtečných výkonech jen předháněli. J. Valeš režíroval defenzivu a přes E. Mikase se vedly všechny naše útočné akce. Pro mnohé kluky z 6. ročníku to byla první zkušenost s velkou halou a zvládli ji znamenitě. Ze čtyř zápasů jsme obdrželi pouhé 4 branky, bohužel jsme příliš golů nevstřelili a skore si vylepšili pouze proti neškodným Chomuticím. Ačkoli byly všechny zápasy vyrovnané a prohráli jsme je pouze o jediný gol!!! ... do další fáze postoupily celky ze ZŠ Cerekvice, resp. ZŠ Ostroměř. Gratulujeme. Rádi bychom poděkovali všem zúčastněným týmů i jejich učitelským doprovodům, zrovna tak paní rozhodčí L. Janzové, která vede v Hořicích florb. kroužek. Za 14 dní budeme pořádat dívčí turnaj, tak se můžete přijít podívat na nás. SPORTU ZDAR

Vložil/aTomáš Sůva – 11. říjen 2018

Okresní kolo v přespolním běhu

Třídy
Kategorie
Datum konání akce

Ukazatel na teploměru nám ráno ukazoval pouhé 3 °C, ale my jsme přesto vyjeli do Nové Paky (kde bývá obvykle ještě chladněji) na okresní finále v přespolním běhu. Jednalo se o závody ve družstvech, k němuž jsme nominovali 6 chlapců v nejstarší kategorii. Kvůli nemoci jsme však odcestovali pouze čtyři a to ve složení Š. Kolář, J. Tobolka, J. Pour a L. Mašek. Ačkoli se nám šance snížily, měly jsme jeden trumf v rukávu, který se nakonec potvrdil. Mladý Šimon totiž dokázal v hromadném startu na 3 kilometry dosáhnout skvělého individuálního úspěchu a skončil na druhém místě. Tvrdý trénink z orientačního běhu se vyplatil. Bohužel, týmově se nám už tolik nevedlo, když po zaškobrtnutí jednoho ze závodníků ostatní chlapci nakonec doběhli na chvostu startovního pole. A tak z toho bylo jen 9. místo. Pro nás ale velká zkušenost a nová příležitost pro další ročník, kam se určitě přihlásíme i s ostatními kategoriemi chlapců i dívek. Náročný terén u zimního stadionu byl připravený výborně a za to veliké díky organizátorům z Gymnázia NP.

Vložil/aTomáš Sůva – 25. září 2018