Šestá třída (A)

Jedinečný identifikátor třídy
1A/2013
Ročník
6

Pražská ZOO

Datum konání akce

Promočená Praha byla drsná, ale co si pro nás na zpáteční cestě přichystala Policie ČR, byla věc nevídaná. Ale popořádku... Původně jsme měli v plánu navštívit výstavu studia PIXAR v Holešovicích, ale hlavní město bylo natolik ucpané, že jsme museli upravit program a zamířili jsme rovnou do ZOO. Pro nepřízeň počasí jsme se rozhodli tam zdržet o trochu déle(více možností schovat se před deštěm) a zanevřeli jsme i nad expozicí Fata Morgana. Zvířátka byla ve výbězích, o nic jsme nepřišli a nikde ani živáčka... Celá ZOO byla jen a jen naše.

Vložil/aTomáš Sůva – 22. květen 2019

Projekt HOP video

Datum konání akce

Protože naše třída v limitu splnila všechny disciplíny SAZKA Olympijského víceboje, mohli jsme se zúčastnit šampionátu HOP, kde jsme soutěžili o volné vstupenky do pražské HOP ARENY. Jistě, pravděpodobnost že bychom vyhráli, nebyla příliš vysoká, ale šli jsme do toho. Podmínkou bylo natočení videa o maximální délce 30 sekund, jehož tématem by byl "skok."O třídnických hodinách jsme tak vymýšleli choreografii. Nakonec vzniklo 5 videí, mezi nimiž jsme vybrali to nejlepší. Pochvala pro A. Karešovou, L. Soukupovou a K. Černou.  Díky za účast a zdařilé výstupy.

Vložil/aTomáš Sůva – 13. květen 2019

Kdo nefandí s námi, fandí proti nám

Datum konání akce

 

V pondělí jsme zůstali ve škole trochu déle, abychom mohli zafandit našim hokejistům na MS na Slovensku. Prestižní zápas s Ruskem jsme sice prohráli v poměru 0:3, ale i tak jsme si to dost užili. Škoda nastřelených tyček a nevyužitých šancí. Naštěstí jsme výsledky tipovali jen nanečisto. :-)

Vložil/aTomáš Sůva – 9. květen 2019

Archeopark ve Všestarech

Datum konání akce

Ve čtvrtek, dne 2. května jsme se vydali do Všestar, abychom si mohli prohlédnout zdejší pravěkou expozici. V příjemném počasí nás čekalo stručné připomenutí podzimního učiva dějepisu, jež jsme si rádi oprášili. Nejprve jsme si šli prohlédnout vnitřní prostory, kde nás čekala přednáška o práci archeologů. Rozhodně potěšila předváděčka dobových nástrojů a zbraní, jež si žáci mohli osobně vyzkoušet. Po shlédnutí krátkých videodokumentů jsme se přesunuli do venkovní části expozice, kde si žáci mohli vyzkoušet hod oštěpem, drcení obilí, sekání dřeva teslicemi a broušení kamenů.

Vložil/aTomáš Sůva – 2. květen 2019