Pátá třída (A)

Jedinečný identifikátor třídy
1A/2014
Ročník
5

CESTA MEZI GALAXIE

Datum konání akce

V planetáriu v Hradci Králové jsme se pohodlně usadili do měkkých sedaček a 3D projekce nám ukázala celou sluneční soustavu ... byli jsme svědky vzniku Země a našeho Měsíce ... objevili jsme se v době, kdy u nás žili dinosauři a viděli jsme příčinu jejich zániku ... byli jsme jen kousek od naší největší hvězdy Slunce ... obdivovali jsme vesmírnou mlhovinu a snažili se rozpoznat některá souhvězdí naší oblohy.

Až se nám z toho chvílemi zatočila hlava.

Vložil/aMarcela Hornová – 9. listopad 2018

UMÍ SOCHY MLUVIT?

Datum konání akce

Na chvilku jsme si odběhli od školních lavic do naší drobné Galerie plastik, kde ti vnímavější na sebe nechaly promlouvat plastiky hořických soch a výtvarné práce Martina Matouška.

Vložil/aMarcela Hornová – 27. říjen 2018

ŽIJEME NAŠÍM JARMARKEM

Datum konání akce

Již měsíc pracujeme pilně jako včelky na přípravách našeho Jarmarku , který se blíží a blíží.Díky projektu ABECEDA PENĚZ od České spořitelny si vyzkoušíme, jaké to je, stát se drobnými podnikateli. Základní kapitál... spíše přesněji půjčku.. jsme ve výši 3 000 Kč obdrželi při exkurzi v bance v Nové Pace. A teď ... je to jen na nás.

Děkujeme velmi všem dospělákům, kteří nás zásobují materiálem, nápady i jakoukoliv jinou pomocí.

Vložil/aMarcela Hornová – 16. říjen 2018

UKLÍZÍME PRO SEBE

Datum konání akce

Sluníčko krásně svítilo a hřálo ... a my jsme se v pátek 21. září znovu vydali do okolí naší školy, abychom v rámci projektu Ukliďme Česko pomohli vysbírat odpadky, kolem kterých chodíme možná běžně každý den a ani si jich nevšímáme. Odměnu si užijeme příští týden, protože nás čeká kino a film Hotel Transylvánie 3.

Všechny děti zaslouží pochvalu :)

Vložil/aMarcela Hornová – 22. září 2018

JAK TO CHODÍ V BANCE?

Datum konání akce

V rámci projektu Abeceda peněz jsme 18.září navštívili pobočku České spořitelny v Nové Pace, kde jsme se dozvěděli  více, než kdokoliv jiný ... Jak funguje bankomat? Jak se strojově přepočítávají peníze? Jak vypadají bankovky z jiných zemí? Jaké bankovky jsou nejčastěji padělané a proč? Jak velký je balíček s 1 000 000 Kč?

Zkrátka... pro děti velký zážitek.

Vložil/aMarcela Hornová – 19. září 2018

Škola v přírodě

Datum konání akce

Konec školního roku jsme si zpříjemnili týdenním pobytem v Krkonoších, kde jsme si užívali ŠKOLU V PŘÍRODĚ. Ubytovali jsme se v penzionu U Kostela 113 v Malé Úpě , odkud byl nádherný výhled do celého okolí a také přímo na Sněžku ... náš cíl.

Všechny děti si tento týden naprosto posunuly hranici svých fyzických možností a osobních cílů ... BYLI PROSTĚ ÚŽASNÍ :) 

Jak to bylo? ...Pondělí -ubytování + úvodní procházka Pohádkovou stezkou ... 4,8 km + výtvarná dílna                    Úterý - další trasa  Pohádkovou stezkou ..4,6 km + návštěva Čertova mlýna ve Spáleňáku ...7,2 km                        Středa - celodenní výlet na Sněžku ... 20 Km                                                                                                                Čtvrtek - poslední trasa  Pohádkovou stezkou ( dobrovolné ) ...7 km + zábava a stezka odvahy                                Pátek - odjezd + návštěva Jánských Lázní     

                                                                                               BYLO NÁM DOBŘE.                                                                                               

Vložil/aMarcela Hornová – 23. červen 2018

Za klenoty do Klenotnice

Datum konání akce

Za krásného počasí jsme se vydali do Nové Paky a v Klenotnici jsme se vnořili do historie naší planety. Díky její pradávné bouřlivosti jsme nyní mohli obdivovat krásu nerostů, hornin a drahých kamenů.

Vložil/aMarcela Hornová – 4. červen 2018

A teď se předveď

Datum konání akce

V pátek 25. května jsme šli naposledy navštívit dopravní hřiště v kempu U Věže, abychom předvedli, co v nás je.  Čekaly nás jízdy zručnosti ... proto si většina dětí s sebou vzala svoje vlastní kolo... a museli jsme zvládnout test z pravidel silničního provozu ... čehož se děti obávaly více. 

A výsledek ? V jízdách obstáli všichni ... gratuluji... ,ale testy se povedly 14 dětem z 20 ... nevadí, čeká nás oprava.

Vložil/aMarcela Hornová – 26. květen 2018