Přejít k hlavnímu obsahu

Devátá třída

Třídní učitelka Mgr. Václava Čiháková

Jedinečný identifikátor třídy
1A/2015
Ročník
9

Krajské kolo v piškvorkách

Datum konání akce

Krajské kolo piškvorek přivítalo tentokrát Biskupské gymnázium v Hradci Králové. Přesto, že se našemu dívčímu týmu BAF nepodařilo probojovat se do finálových soubojů, smutné jsme neodjížděly. Sešla se zde velká konkurence 16 týmů, a tak jsme si opět všichni užili atmosféru plnou soustředění, chuti nalézt tu nejlepší strategii na soupeře, procvičili si paměť, představivost, logické myšlení, a to jsou schopnosti a dovednosti potřebné i pro běžný život. A hlavně jsme si to všichni užili:-) Těšíme se zase za rok...

Vložil/aEva Antony – 20. listopad 2023

Piškvorkový turnaj - oblastní kolo

Datum konání akce

Oblastního turnaje v piškvorkách na Gymnáziu J. K. Tyla v Hradci Králové se zúčastnilo celkem 8 týmů. Naši školu reprezentovala družstva BAF - Kája Hájková, Elenka Středová a Nikča Ernstová a tým LEK - Matouš Kolář, David Mikas a Ondra Doležal. Kluci získali krásné čtvrté místo, přičemž jim bronzový stupínek utekl jen o vlásek - rozhodl až dodatečný duel dvou hráčů. Děvčata obhájila naše loňské druhé místo a pokračují do krajského kola, které se koná již příští týden. Držte jim palce!

Vložil/aEva Antony – 13. listopad 2023

Soutěž Ekomládě

Datum konání akce

Skupina 4 deváťáků se zúčastnila přírodovědné soutěže Ekomládě, pořádané Zemědělskou akademií a Gymnáziem Hořice. Soutěžící postupně plnili 11 úkolů a celkem získali 86 bodů. Umístili se na pěkném 5. místě z celkového počtu 9 družstev. Celému našemu týmu gratulujeme a přejeme další úspěchy.

Vložil/aLenka Peterková – 11. říjen 2023

Poznávání přírodnin - krajské kolo

Datum konání akce

Krajské kolo v poznávání přírodnin se konalo 14.6. 2023 na České lesnické akademii v Trutnově. Sešlo se zde celkem 75 dětí z okresů Trutnov, Náchod, Jičín, Rychnov n. Kněžnou a Hradec Králové. Děti soutěžily v poznávání rostlin i živočichů - dohromady je čekalo 100 položek (50 rostlin a 50 živočichů). Soutěžící byli rozděleni do 3 kategorií - kat. A - studenti středních škol, kat. B žáci 8.-9. tříd a kat. C - žáci 6.-7. tříd. Tímto děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy Ondrovi Mikasovi z 8.tř.

Vložil/aEva Antony – 14. červen 2023