Pátá třída (A)

Jedinečný identifikátor třídy
1A/2013
Ročník
5

Plánované akce

Kategorie
Datum konání akce

22. listopadu -  Anglický jazyk - 50 Kč

6. prosince - divadlo Drak - 200 Kč

14. - 19. ledna 2018 - škola v přírodě - Kořenov - Příchovice - 3000 Kč

Vložil/aJana Dvořáčková – 21. listopad 2017

Za Šemíkem do „karibského“ Ostrova

Datum konání akce

Prázdniny už se nám blíží a my jsme využili pozvání paní Černé, která nabídla dětem možnost projížďky na některém z jejích nádherných koní. Neváhali jsme ani minutu a paní učitelka Dvořáčková se okamžitě ujala příprav cyklistického výletu do nedalekého Ostrova, kde se místní hospodáři o své „miláčky“ starají. Na nebi ani mráček, technický doprovod v podání našeho reportéra „Clarka Kenta“ alias Jardy Kareše k službám a už jsme si to mířili za koníčky. Přivítání bylo milé a paní Černá ochotně všechny děti povozila na nedaleké louce. Své umění v drezuře nám předvedla malá Kačenka Černá a bylo se opravdu na co dívat. Klobouček… a velký RESPEKT pro OLD SHATTERHANDA a jeho Hatátitlá 😊 Po krátkém občerstvení už se dětičky těšily zpět do naší školy. Je sice 18. června, ale stále ještě se musíme učit. Díky za krásné dobrodružství, které se obešlo bez větších karambolů.

Vložil/aTomáš Sůva – 18. červen 2018

BICYCLE, BICYCLE ... I want to ride my bicycle :-)

Datum konání akce

Textem písně fenomenální britské hudební skupiny QUEEN začala naše báječná pouť do Lanžova a přilehlého okolí :-) Velké díky patří naší paní učitelce J. Dvořáčkové, která nás posunula zase o krok dál a zorganizovala tento parádní výlet. Bez větších šrámů jsme se nakonec všichni zdárně vrátili zpět domů. 

Vložil/aTomáš Sůva – 4. červen 2018

Mekáč už je za námi

Datum konání akce

Ve čtvrtek, dne 19. dubna 2018 jsme na hořickém stadionu TJ Jiskra uspořádali již 21. ročník turnaje McDonalds Cup pro malé fotbalisty a fotbalistky z 1. stupně. Ve dvou věkových kategoriích se sešlo 9 mužstev, jež si to ve skupinách rozdala o dvě postupová místa na okresní kolo v Jičíně. Zisk dvou bronzových medailí z obou kategorií v tak silné konkurenci představuje pro naši školu perfektní výsledek, na který můžeme být hrdí. Mladší děti sice prohrály obě utkání ve skupině, ale předváděná hra zanechala výborný dojem a nebýt mnohdy zbytečně krkolomné rozehrávky, jistě bychom udělali více bodů. Zvláště pak chlapci z 3. ročníku se předvedli ve výborném světle a jsou příslibem do budoucna. Starší děti se hned ve skupině postaraly o „malou senzaci,“ když všechna svá utkání vyhrály s impozantním skore 12:1. V semifinále jsme však narazili na černého koně soutěže z Miletína, kterému se nás nakonec podařilo přehrát ve výsledku 2:0. Škoda chyby defenzivy v úvodu druhého poločasu… Dobře bránícímu soupeři už se nám nepovedlo zasadit úder. Nutno podotknout, že kluci v úmorném parnu hráli druhý zápas po sobě a už jim docházely síly. Chuť jsme si však spravili v emočně neskutečně vypjatém utkání o 3. místo, kdy jsme zdolali výborně hrající mančaft ze ZŠ Komenského v poměru 3:2.

Počasí nám vyšlo perfektně, na nebi ani mráček a my se mohli soustředit jen na fotbal, který nás před zaplněnými tribuny opravdu bavil. Velký dík patří učitelkám z okolních škol, které přišly se svými žáky podpořit své reprezentanty a správně zafandit. Transparenty se opravdu povedly. 😊O zdárný průběh celé akce se svědomitě starali žáci z 8. a 9. ročníku naší ZŠ. I jim patří poděkování, právě tak jako všem zúčastněným školám a jejich vedoucím učitelům, správci hřiště A. Pourovi, hitmakerovi R. Křovinovi, L. Vondráčkovi a mnoha dalším skvělým lidem, kteří nám pomáhali při organizaci. Tak zase za rok, fotbalu zdar!

Vložil/aTomáš Sůva – 19. duben 2018

Den Země Na Daliborce

Datum konání akce

V pátek, dne 20. 4. se celá naše škola zúčastnila projektu ke Dni Země. S učiteli jsme si připomínali témata globálních problémů lidstva, zpívali Svěrákovu píseň "Chválím tě, země, má" a počítali matematické tajenky. Pak si děti vyrobily krásné skřítky Špindíry. Na závěr školního dne jsme pak společně s panem ředitelem zasadili vzrostlé lípy před budovu naší školy.

Vložil/aTomáš Sůva – 20. duben 2018

Taneční představení "O Shrekovi"

Datum konání akce

Zobrazit zdrojový obrázek

ZUŠ Melodie Hořice pořádá ve dnech 17.4. - 18.4. 2018  taneční představení " O Shrekovi". Tato tradiční vystoupení v Domě kultury Koruna navštíví 1. stupeň naší školy.

Vložil/aPetra Šťovíčková – 14. březen 2018

Pimprlata

Datum konání akce

V pátek 13. dubna navštívily žáci V. tříd Galerii plastik, aby si prohlédli výstavu, kterou pořádá ZUŠ Hořice. Jednalo se o výstavu loutek a loutkových divadel, výstižně nazvanou PIMPRLATA. Je až s podivem, jaké úžasné loutky dokázaly děti ze "zušky" vyrobit. Děti si také mohly vyzkoušet výrobu loutky, se kterou si dokonce sehrály divadelní představení.

Vložil/aPetra Šťovíčková – 15. duben 2018

Uklízeli jsme Česko

Datum konání akce

SAKRA... lidi...MĚLI BYCHOM SE NAD SEBOU TROCHU ZAMYSLET....!!! 

Naštěstí naše děti z 5. A rády uklízí....:-) :-) Projekt ke Dni Země na naší škole se už blíží, a proto jsme se vydali naší planetě trochu odlehčit, aby to do toho 22. dubna vůbec vydržela. Po ranním úklidu listí v areálu školy během pracovních činností si naše třída mohla odškrtnout i další bodík. GOOD WORK... :-)

Vložil/aTomáš Sůva – 6. duben 2018

Beseda s Policií ČR

Datum konání akce

V úterý 20. 2. se 4. a 5. ročníky zúčastnily besedy s příslušníkem Policie ČR na téma KYBERŠIKANA. Žáci se seznámili se základními definicemi a statistikami týkajícími se kyberšikany. Poznali, že možnosti zneužití IC technologií jsou obrovské a jejich následky takřka nedozírné. Pochopili specifika kyberšikany - anonymitu útočníka, početné publikum i různorodost projevů. Aktivně se účastnili diskuse, zkoušeli poznat rozdíly mezi přestupkem a trestným činem na konkrétních případech z praxe a uvědomili si důležitost pomoci šikanovanému jedinci. Nakonec zhlédli velmi emotivní video o jedné z obětí kyberšikany, jejíž příběh dopadl tragicky. Děkujeme poručíku Brendlovi za poutovou besedu a Mgr. Šárce Válkové za organizaci.

https://www.e-bezpeci.cz/

http://www.sikana.cz/

www.policie.cz/

http://ww3.nobulling.com/

 

Vložil/aPetra Šťovíčková – 17. únor 2018