Pátá třída (A)

Jedinečný identifikátor třídy
1A/2014
Ročník
5

ŠKOLNÍ RESTAURACE

Datum konání akce

Spolu s dětmi srdečně zveme všechny dospěláky, kteří nám na podzim pomohli s projektem Abeceda peněz, na společné posezení v našich třídách 5.A  a  5.B ... chceme Vám poděkovat ... těšte se.

Prosím, přijďte 28.února v časové smyčce od 15.30h do 17.30h.

 

Vložil/aMarcela Hornová – 22. únor 2019

NEJKRÁSNĚJŠÍ ČÍSLO NA SVĚTĚ

Datum konání akce

Hořické gymnázium ... přesněji studenti 3. ročníku ... pro nás 14. února připravili matematický projekt nazvaný záhadně Nejkrásnější číslo na světě. Děti si na chvíli zahrály na vědce, prováděly různá měření a výpočty, aby se na konci konečně dozvěděly, že hledaly číslo PÍ ... ale záhada stejně nezmizela a děti se s tímto číslem setkají časem znovu.

Vložil/aMarcela Hornová – 15. únor 2019

SPONZORSKÝ DAR PRO PSÍ ÚTULEK

Datum konání akce

Slunce ráno sice nevyšlo, ale vyšli páťáci... a to směrem k psímu útulku na Chlumu, protože před časem dali slib, který chtěli právě v tento den splnit. Díky projektu Abeceda peněz jsme získali určitý finanční obnos, ze kterého se děti rozhodly věnovat psímu útulku SPONZORSKÝ DAR ve výši 4 000 Kč na zakoupení nové psí boudy. A za odměnu nám majitel umožnil, abychom si ji barevně vyzdobili a každé dítě se na ni viditelně podepsalo. 

Vložil/aMarcela Hornová – 25. leden 2019

POHÁDKOVÉ PŘEDSTAVENÍ O bílé lani

Datum konání akce

Ve čtvrtek 24.ledna páťáci opět navštívili Divadlo Drak v Hradci Králové. Tentokrát jsme si vybrali představení v režii Jakuba Vašíčka O bílé lani... pohádku o radosti a štěstí, smutku i bolesti a hlavně o zázraku všude kolem nás ... o lásce. A na konci? Plno otázek a zážitků... stepování královského doktora, krásné písně královny, barevná voda ve studánce, živý obraz prchající bílé laně, různé hudební nástroje, plno barev a světel a zvuků...

Vložil/aMarcela Hornová – 25. leden 2019

JAK TO CHUTNÁ?

Datum konání akce

V rámci projektu OVOCE DO ŠKOL jsme tentokrát obdrželi ochutnávkovou zásilku plnou cizokrajného ovoce. Podle přiloženého návodu jsme se o něm dozvěděli nové a důležité poznatky a hlavně ... sami jsme si ovoce připravili k jídlu a ochutnali.

Vložil/aMarcela Hornová – 17. leden 2019

POVÍDÁNÍ S PANEM FARÁŘEM

Kategorie
Datum konání akce

Ve čtvrtek 20.prosince jsme měli možnost přivítat pro nás vzácnou návštěvu a to hořického pana faráře P. Filipa Janáka, který nám velmi příjemným a poklidným způsobem převyprávěl Ježíšův příběh a připomněl tu pravou křesťanskou tradici Vánoc.

Vložil/aMarcela Hornová – 2. leden 2019