Pátá třída (A)

Jedinečný identifikátor třídy
1A/2014
Ročník
5

JARMARK

Datum konání akce

Od září do listopadu se obě páté třídy pečlivě chystaly, aby potom na svém Jarmarku potěšily všechny návštěvníky... malé i velké. A bylo to tady. Jarmark se uskutečnil ve dvou studených dnech 20. a 21.listopadu, ... ale to nám nevadilo. Byla tu tombola, naše dětské výrobky, dobroty od maminek, káva a čaj, povídání o zvířátkách, tanečky, ochutnávky pomazánek i s recepty, pohoda a hlavně rozzářené dětské oči.

Děti byly skvělé : )

Velkou pochvalu zaslouží nejen děti, ale i rodiče a všichni, kteří nám byli ochotni pomoci. Děkujeme :)

Vložil/aMarcela Hornová – 20. listopad 2018

DÁREČKY PRO BABIČKY A DĚDEČKY

Datum konání akce

Každý si připravil ... jedno přáníčko a balíček s drobnými dárečky, které předáme ve čtvrtek 13.prosince babičkám a dědečkům v Domově důchodců. A pro dobrou náladu ještě přidáme básničky, koledy a skladby zahrané na klavír.

Vložil/aMarcela Hornová – 10. prosinec 2018

CESTA MEZI GALAXIE

Datum konání akce

V planetáriu v Hradci Králové jsme se pohodlně usadili do měkkých sedaček a 3D projekce nám ukázala celou sluneční soustavu ... byli jsme svědky vzniku Země a našeho Měsíce ... objevili jsme se v době, kdy u nás žili dinosauři a viděli jsme příčinu jejich zániku ... byli jsme jen kousek od naší největší hvězdy Slunce ... obdivovali jsme vesmírnou mlhovinu a snažili se rozpoznat některá souhvězdí naší oblohy.

Až se nám z toho chvílemi zatočila hlava.

Vložil/aMarcela Hornová – 9. listopad 2018

UMÍ SOCHY MLUVIT?

Datum konání akce

Na chvilku jsme si odběhli od školních lavic do naší drobné Galerie plastik, kde ti vnímavější na sebe nechaly promlouvat plastiky hořických soch a výtvarné práce Martina Matouška.

Vložil/aMarcela Hornová – 27. říjen 2018

ŽIJEME NAŠÍM JARMARKEM

Datum konání akce

Již měsíc pracujeme pilně jako včelky na přípravách našeho Jarmarku , který se blíží a blíží.Díky projektu ABECEDA PENĚZ od České spořitelny si vyzkoušíme, jaké to je, stát se drobnými podnikateli. Základní kapitál... spíše přesněji půjčku.. jsme ve výši 3 000 Kč obdrželi při exkurzi v bance v Nové Pace. A teď ... je to jen na nás.

Děkujeme velmi všem dospělákům, kteří nás zásobují materiálem, nápady i jakoukoliv jinou pomocí.

Vložil/aMarcela Hornová – 16. říjen 2018

UKLÍZÍME PRO SEBE

Datum konání akce

Sluníčko krásně svítilo a hřálo ... a my jsme se v pátek 21. září znovu vydali do okolí naší školy, abychom v rámci projektu Ukliďme Česko pomohli vysbírat odpadky, kolem kterých chodíme možná běžně každý den a ani si jich nevšímáme. Odměnu si užijeme příští týden, protože nás čeká kino a film Hotel Transylvánie 3.

Všechny děti zaslouží pochvalu :)

Vložil/aMarcela Hornová – 22. září 2018

JAK TO CHODÍ V BANCE?

Datum konání akce

V rámci projektu Abeceda peněz jsme 18.září navštívili pobočku České spořitelny v Nové Pace, kde jsme se dozvěděli  více, než kdokoliv jiný ... Jak funguje bankomat? Jak se strojově přepočítávají peníze? Jak vypadají bankovky z jiných zemí? Jaké bankovky jsou nejčastěji padělané a proč? Jak velký je balíček s 1 000 000 Kč?

Zkrátka... pro děti velký zážitek.

Vložil/aMarcela Hornová – 19. září 2018