Pátá třída (A)

Jedinečný identifikátor třídy
1A/2014
Ročník
5

UKLÍZÍME PRO SEBE

Datum konání akce

Sluníčko krásně svítilo a hřálo ... a my jsme se v pátek 21. září znovu vydali do okolí naší školy, abychom v rámci projektu Ukliďme Česko pomohli vysbírat odpadky, kolem kterých chodíme možná běžně každý den a ani si jich nevšímáme. Odměnu si užijeme příští týden, protože nás čeká kino a film Hotel Transylvánie 3.

Všechny děti zaslouží pochvalu :)

Vložil/aMarcela Hornová – 22. září 2018

JAK TO CHODÍ V BANCE?

Datum konání akce

V rámci projektu Abeceda peněz jsme 18.září navštívili pobočku České spořitelny v Nové Pace, kde jsme se dozvěděli  více, než kdokoliv jiný ... Jak funguje bankomat? Jak se strojově přepočítávají peníze? Jak vypadají bankovky z jiných zemí? Jaké bankovky jsou nejčastěji padělané a proč? Jak velký je balíček s 1 000 000 Kč?

Zkrátka... pro děti velký zážitek.

Vložil/aMarcela Hornová – 19. září 2018

Škola v přírodě

Datum konání akce

Konec školního roku jsme si zpříjemnili týdenním pobytem v Krkonoších, kde jsme si užívali ŠKOLU V PŘÍRODĚ. Ubytovali jsme se v penzionu U Kostela 113 v Malé Úpě , odkud byl nádherný výhled do celého okolí a také přímo na Sněžku ... náš cíl.

Všechny děti si tento týden naprosto posunuly hranici svých fyzických možností a osobních cílů ... BYLI PROSTĚ ÚŽASNÍ :) 

Jak to bylo? ...Pondělí -ubytování + úvodní procházka Pohádkovou stezkou ... 4,8 km + výtvarná dílna                    Úterý - další trasa  Pohádkovou stezkou ..4,6 km + návštěva Čertova mlýna ve Spáleňáku ...7,2 km                        Středa - celodenní výlet na Sněžku ... 20 Km                                                                                                                Čtvrtek - poslední trasa  Pohádkovou stezkou ( dobrovolné ) ...7 km + zábava a stezka odvahy                                Pátek - odjezd + návštěva Jánských Lázní     

                                                                                               BYLO NÁM DOBŘE.                                                                                               

Vložil/aMarcela Hornová – 23. červen 2018

Za klenoty do Klenotnice

Datum konání akce

Za krásného počasí jsme se vydali do Nové Paky a v Klenotnici jsme se vnořili do historie naší planety. Díky její pradávné bouřlivosti jsme nyní mohli obdivovat krásu nerostů, hornin a drahých kamenů.

Vložil/aMarcela Hornová – 4. červen 2018

A teď se předveď

Datum konání akce

V pátek 25. května jsme šli naposledy navštívit dopravní hřiště v kempu U Věže, abychom předvedli, co v nás je.  Čekaly nás jízdy zručnosti ... proto si většina dětí s sebou vzala svoje vlastní kolo... a museli jsme zvládnout test z pravidel silničního provozu ... čehož se děti obávaly více. 

A výsledek ? V jízdách obstáli všichni ... gratuluji... ,ale testy se povedly 14 dětem z 20 ... nevadí, čeká nás oprava.

Vložil/aMarcela Hornová – 26. květen 2018

Den Země

Datum konání akce

V pátek se nám úžasně vydařilo počasí a skvělá byla i průzkumná trasa přírodou. Po cestě jsme si opakovali vědomosti posbírané během celého školního roku a týkaly se různých ekosystémů v okolí našeho města. Nejvíc se ale děti soustředily na focení krásy přírody, aby na konci dne vybraly ten nejpoutavější snímek do naší třídní fotografické soutěže.

Vložil/aMarcela Hornová – 22. duben 2018