Přejít k hlavnímu obsahu

Pátá třída (B)

Třídní učitel Mgr. Petr Toman

Jedinečný identifikátor třídy
1B/2018
Ročník
5

Stmelovací výlet 5.B s novým třídním učitelem

Datum konání akce

Ve čtvrtek a pátek 8.-9. září se 5.B vyjela stmelovat, skližovat a sbližovat do Černého Dolu v Krkonoších. Počasí povětšinou přálo výletům, z nichž si někteří odnesli šneky a jiní cenné zkušenosti jako například mít pití se vyplatílehký batoh je základ či slova "já chci domů" jsou v půlce kopce zbytečná. Krom výletování hrála třída též společné hry, z nichž největší úspěch slavily denní 'žičkovaná a noční upíři a světlušky.

Vložil/aJan Sezima – 12. září 2022

Hvězdárna a planetárium Hradec Králové

Kategorie
Datum konání akce

V pátek vyjela IV.B a V. třída do hvězdárny v Hradci Králové. Dozvěděli jsem se vše o pohybech Slunce, Země a Měsíce a potvrdili jsme si znalosti pomocí Foucaultova kyvadla, prohlédli jsme si hvězdářský dalekohled. Na digitální projekci jsme poznávali souhvězdí, "proletěli" jsem se nejen k mezinárodní vesmírné stanici ISS ale i celou sluneční soustavou a naší galaxií a poznali jsme, jak moc podstatné pro celý vývoj vesmíru byly a jsou kosmické srážky.

Vložil/aPetra Šťovíčková – 7. květen 2022

Den Země

Kategorie
Datum konání akce

IV.B dnes v rámci DNE ZEMĚ zdokonalila své znalosti o ekosystému pole. Na farmě u Němečků jsme se dozvěděli vše o šetrném zacházení s půdou a péči o rostliny, umíme rozpoznat osivo a také poznáme podle barvy pole s ozimou a jarní pšenicí. Víme, kteří živočichové žijí v půdě a které stroje usnadňují zemědělcům náročnou práci. Moc děkujeme za milé přijetí a těšíme se na další setkání 😉

Vložil/aPetra Šťovíčková – 23. duben 2022