Přejít k hlavnímu obsahu

První třída (B)

Třídní učitelka Mgr. Eva Bičišťová

Jedinečný identifikátor třídy
1B/2023
Ročník
1

Poprvé v knihovně

Kategorie
Datum konání akce

Přijali jsme milé pozvání do dětské knihovny na besedu Učíme se číst. Společně jsme si přečetli příběh z obrázků bez textu, vyzkoušeli si obrázkové čtení a poslechli si příběh z knížky Žádný strach, zajíčku. Nakonec jsme měli možnost si vybrat a prohlédnout knížky, které jsou vhodné pro čtenáře začátečníky a mohly by nás tak v blízké době inspirovat a lákat k četbě. Děkujeme paní Najmanové za moc pěknou besedu a těšíme se na další návštěvu.

 

Vložil/aEva Bičišťová – 1. prosinec 2023

Hurá, keramika.

Datum konání akce

Děti z první B moc rády tvoří a vyrábějí. Tentokrát jsme navštívili dílničku keramiky v DDM. Čekala nás výroba kapříka, kterého si děti nejen samy vytvořily, ale také nazdobily podle své vlastní fantazie. Každý náš výrobek je neopakovatelný originál. Děkujeme, už se těšíme, až si všechny naše výrobky po proschnutí proschnutí a vypálení v peci přineseme domů. 

Vložil/aLenka Bartoníčková – 18. listopad 2023

Podzim v družině 1.B

Datum konání akce

Podzim je období plné barev a změn v přírodě. Podzim jsme prožili kreativně, ale i v pohybu. Umožňovalo to krásné počasí, takže děti mohly trávit spoustu času pohybovými aktivitami venku, nejčastěji v sousedním parku a na školním hřišti. Hodně jsme využívali i přírodních materiálů - ať už k stavění domečků pro skřítky nebo přírodních mandal. Když počasí nepřálo tak jsme vyráběli halloweenské dekorace, cvičili s kostlivcem Edou a učili se relaxovat a odpočívat. 

Vložil/aLenka Bartoníčková – 11. listopad 2023

Na návštěvě u hasičů

Datum konání akce

Jak to vypadá v hasičárně? Co se děje při vyhlášení poplachu? A mají hasiči požární tyč? Tak to už naši prvňáčci zjistili u hořických hasičů. Nejdříve jsme si  povídali o tom, co všechno hasiči dělají. Ti nám trpělivě odpovídali na všechny zvídavé otázky  a umožnili nám  prohlídku auta, ukázali hasičské oděvy a vzali nás na exkurzi po hasičárně. Hasiči mají psychicky i fyzicky velmi náročnou práci a zaslouží si náš respekt.

Vložil/aLenka Bartoníčková – 11. listopad 2023