Osmá třída

Jedinečný identifikátor třídy
1A/2012
Ročník
8

Jak jsme dobyli vrch Gothard

Třídy
Datum konání akce

O hodině dějepisu jsme se vydali za odkazy Husitství v Hořicích. Je jich přece jen dost a dost. Děti na jednotlivých místech hledali odpovědi na připravené otázky a zapisovali si je do PL. Za 45 minut jsme toho nestihli mnoho, ale jako zážitkové učení super. Husité na stráži ve Smetanových sadech a samozřejmě pomník Jana Žižky na vrchu Gothard... Zkusili jsme si v rychlosti zrekonstruovat bitvu a v hodině příští se pokusíme tak dobře navázat na video z nedávné společ. akce "Rekonstrukce Žižkova slepého vítězství."

Vložil/aTomáš Sůva – 30. květen 2019

Pražská ZOO

Datum konání akce

Promočená Praha byla drsná, ale co si pro nás na zpáteční cestě přichystala Policie ČR, byla věc nevídaná. Ale popořádku... Původně jsme měli v plánu navštívit výstavu studia PIXAR v Holešovicích, ale hlavní město bylo natolik ucpané, že jsme museli upravit program a zamířili jsme rovnou do ZOO. Pro nepřízeň počasí jsme se rozhodli tam zdržet o trochu déle(více možností schovat se před deštěm) a zanevřeli jsme i nad expozicí Fata Morgana. Zvířátka byla ve výbězích, o nic jsme nepřišli a nikde ani živáčka... Celá ZOO byla jen a jen naše.

Vložil/aTomáš Sůva – 22. květen 2019

Lyžařský kurs Kořenov 2019

Třídy
Datum konání akce

Tam je celý žejdlík s... (něhu)... Co celý žejdlík? Věrtel s(něhu), kopec s(něhu), hora sOLI.....velehory s(něhu)! Sníh pro celé království, SNÍH PRO CELÝ SVĚT...:-) Lyžařský kurs v Kořenově nám doslova učaroval obrovským množstvím napadaného sněhu, na kterém jsme si perfektně užili zimních radovánek. Jen škoda, že byl v Jizerských horách zakázán vstup na běžecké tratě, nad kterými se vznášelo nebezpečí pádu stromů pod tíhou SNĚHU. Museli jsme tak improvizovat. Pardubické chaty nám opět nabídly nejen vynikající kulinářské zážitky, ale i pořádnou porci zábavy.

Vložil/aTomáš Sůva – 19. leden 2019

Jan Palach i na horách

Třídy
Datum konání akce

Ani dvoumetrové závěje nám nezabránily, abychom si v 7. třídě ve středu, 16.1. připomněli heroický čin Jana Palacha. Už je tomu 50 let, co se mladý student historie upálil na protest proti invazi sovětské armády do ČSR a následné normalizaci. Stav tehdejší společnosti, která byla přinucena sklopit uši a naslouchat totalitnímu diktátu, ho hluboce znepokojoval. Proto se odvážil k tak razantnímu činu, na který bychom neměli zapomínat. Na lyžařském kursu v Kořenově jsme tak uctili jeho památku krátkým povídáním, diskusí a videoprezentací podpořenou pracovními listy k tomuto tématu.

Vložil/aTomáš Sůva – 19. leden 2019