Osmá třída

Jedinečný identifikátor třídy
1A/2012
Ročník
8

Jak jsme dobyli vrch Gothard

Třídy
Datum konání akce

O hodině dějepisu jsme se vydali za odkazy Husitství v Hořicích. Je jich přece jen dost a dost. Děti na jednotlivých místech hledali odpovědi na připravené otázky a zapisovali si je do PL. Za 45 minut jsme toho nestihli mnoho, ale jako zážitkové učení super. Husité na stráži ve Smetanových sadech a samozřejmě pomník Jana Žižky na vrchu Gothard... Zkusili jsme si v rychlosti zrekonstruovat bitvu a v hodině příští se pokusíme tak dobře navázat na video z nedávné společ. akce "Rekonstrukce Žižkova slepého vítězství."

Vložil/aTomáš Sůva – 30. květen 2019

Pražská ZOO

Datum konání akce

Promočená Praha byla drsná, ale co si pro nás na zpáteční cestě přichystala Policie ČR, byla věc nevídaná. Ale popořádku... Původně jsme měli v plánu navštívit výstavu studia PIXAR v Holešovicích, ale hlavní město bylo natolik ucpané, že jsme museli upravit program a zamířili jsme rovnou do ZOO. Pro nepřízeň počasí jsme se rozhodli tam zdržet o trochu déle(více možností schovat se před deštěm) a zanevřeli jsme i nad expozicí Fata Morgana. Zvířátka byla ve výbězích, o nic jsme nepřišli a nikde ani živáčka... Celá ZOO byla jen a jen naše.

Vložil/aTomáš Sůva – 22. květen 2019

ŠKOLY DO ŠKOLY

Datum konání akce

Tradiční akce "Školy do školy" - prezentace středních škol ze širokého okolí v budově naší školy. V loňském roce se akce zúčastnilo 22 středních škol. Zváni jsou zejména žáci 8. - 9. tříd s rodiči.

školy

Vložil/aJan Sezima – 8. říjen 2019

Sběr papíru - pozor změna

Datum konání akce

Cena výkupu komodity papíru poslední roky neustále klesá. Je to dáno přebytkem papíru v EU ( nevyváží se do Číny) a i přebytkem dřeva pro papírny. Situace je tedy taková, že ve školním sběru by měl být jen papír nejvyšší kvality, jakožto vstupní surovina do papíren (nejlepší cena). Společnost NAPOS, a.s. nás informovala, že nebude nadále vykupovat karton, jakožto odpad firem - je pro další zpracování nevhodný. Prosíme tedy rodiče o dodržování níže uvedených pravidel.

Vložil/aJan Sezima – 16. říjen 2019