Šestá třída (A)

Jedinečný identifikátor třídy
1A/2013
Ročník
6

Vánoční vaření ve školní kuchyňce

Kategorie
Datum konání akce

O dnešní hodině pracovních činností si děti pod taktovkou p. uč. Štěpánkové zadováděly ve školní kuchyňce, kde si připravily vánoční cukroví, chlebíčky a bramborový salát. Po malé ochutnávce následovala obrovská pochvala za pěknou práci ve skupinách.

Vložil/aTomáš Sůva – 18. prosinec 2018

Vánoční koncert ze ZUŠ Střezina

Kategorie
Datum konání akce

Dnes jsme měli možnost zaposlouchat se do hudebního repertoáru studentek z hradecké ZUŠ Střezina, které k nám přijely předvést své umění. Společně jsme si zazpívali vánoční koledy a vytoužené svátky už jsou zase o krůček blíž.. HURÁ...:-)

Vložil/aTomáš Sůva – 17. prosinec 2018

Pestrý zábavný večer dopoledne? :-)

Kategorie
Datum konání akce

 

V úterý, dne 11. prosince, se naše třída šla podívat společně s celým II. stupněm ZŠ NA DALIBORCE na tradiční vystoupení žáků místního gymnázia (Zemědělské akademie). Vystoupení byla vtipná, potěšila úvodní scéna z posledních AVENGERS. Tleskalo se však především holkám z naší bývalé třídy, které si připravily talentovou soutěž.

Vložil/aTomáš Sůva – 3. prosinec 2018

Parádní zájezd na MS ve florbale 2018 v Praze

Kategorie
Datum konání akce

Ve spolupráci s Českým florbalovým svazem uspořádala naše škola organizovaný zájezd autobusem na Mistrovství světa ve florbale, jež se pořádá letos v Praze - O2 areně. Vstupenky jsme měli k dispozici zdarma a bez problémů jsme naplnili velký autobus. Celkem 46 natěšených dětiček se tak vydalo v úterý brzy ráno směr hlavní město. Kromě našich malých reprezentantů, kteří hájili jméno školy na podzimních okrskových a okresních soutěžích, se mohly zúčastnit i ostatní děti, které měly zájem vidět na vlastní oči světový florbal vrcholové úrovně. A to se nám povedlo. Zápasový dvojblok plně splnil naše očekávání, protože jsme celkem viděli 27 vstřelených golů po překrásných akcích. To vše hned ze 3. řady, stačilo jen natáhnout ruku...:-) Austrálie si nakonec po závěrečném náporu poradila s Thajskem 4:3 a bratři Slováci rozdrtili Singapur rozdílem 2 tříd - 18:2. Žáci sledovali zápasy s úžasem, parádně fandili, troubili na trubky a tleskali. Kdo neochutnal hranolky s kuř. nugetkami, jakoby nežil...:-) Dali jsme si hned několik mexických vln, soutěžili jsme na kostce. Obrovský úspěch měl zejména LOUD METER a maskot FLOORIAN. Všichni se snažili zachytit nezapomenutelné zážitky na fotoaparát svého mobilu, selfíček bylo nepočítaně. Spousta z nás si domů odnesla florbalové míčky, které si někteří nechali i podepsat hráči. Prostě skvělý sportovní zážitek.Organizátorům ještě jednou velké díky za pozvání, zrovna tak laskavému doprovodu p. učitelek J. Lejskové a S. Červené a vstřícnému pochopení a podpoře od uč. sboru a pana ředitele Sezimy. Tak zase za 10 let, AHOOOOJ.

Vložil/aTomáš Sůva – 9. listopad 2018

A že nevíte, jaké je hlavní město Maroka?

Kategorie
Datum konání akce

No upřímně, já to taky nevím, a proto už se moc těším na přednášku osvědčených cestovatelů, kteří nám ukáží své zážitky z cesty po Maroku, přímo v Hořicích - Biograf na Špici. Přednáška začíná v 10:00h, první dvě vyuč. hodiny se tak učíme dle rozvrhu a 3-4. vyuč. hodinu pravděpodobně budeme v kině (přesné info zodpovím záhy). Pak pokračujeme normálně ve výuce a je třeba, aby děti byly připravené. VYBÍRAT NIC NEBUDEME A plně si vyzkoušíme funkčnost naší nové ELEKTRONICKÉ POKLADNY, na níž od 12. listopadu můžete posílat finanční prostředky. Cena návštěvy kina je 50 Kč.

Otázka za 2 bludišťáky - VYBER z nabídky a) RABAT b) MOGADIŠO c) KÁHIRADFSDF

Vložil/aTomáš Sůva – 13. listopad 2018

Angličtina s Neilem

Kategorie
Datum konání akce

Ve čtvrtek, 15. listopadu k nám zase přijel Neil se svou jedinečnou show, tentokrát na téma AMERICA. Král všech komiků osobně se předvedl hned na úvod ve velkém stylu, když uctil památku nedávno zesnulého Stana Lee, otce MARVEL COMICS. Představil totiž jednotlivé americké superhrdiny, což nám perfektně zapadá do nového projektu v 6.A, kde se budeme věnovat právě kresleným SUPERHEROES. Bomba, Neile.

SEE YOU NEXT YEAR...:-) 

Vložil/aTomáš Sůva – 13. listopad 2018

Knírkem proti rakovině

Datum konání akce

Dnes jsme v 6.A odstartovali týdenní projekt, ve kterém jsme se v rámci akce MOVEMBER odhodlali vystoupit na prevenci proti rakovině. Původně je akce namířena na rakovinu prostaty, ale my jsme si ji uzpůsobili na rakovinu jako takovou a o dnešních třídnických hodinách jsme si povídali o prevenci proti vzniku tohoto těžkého onemocnění. Vytvářeli jsme plakáty a děti si malovaly na obličej knírky, jež celý boj symbolizují. Rád bych moje žáky a žákyně pochválil vzhledem k tomu, jak se do projektu zapojili. :-)

Vložil/aTomáš Sůva – 5. listopad 2018

Bílá hora ve znamení TŘÍDNÍCH SCHŮZEK...

Kategorie
Datum konání akce

Jak trefně vybrané datum, co říkáte? Právě dne 8. listopadu, roku 1620 se odehrála bitva na Bílé hoře, kde čeští stavové prohráli v 1. fázi 30leté války, čímž předznamenali nástup tzv. DOBY TEMNA... Na český trůn tak měl dědičný nárok cizí vládnoucí rod Habsburků, započala veliká germanizace a katolizace českých zemí... No, snad pro Vás budu mít lepší zprávy...:-) Už ve čtvrtek, od 16:30h na TŘÍDNÍCH SCHŮZKÁCH, v učebně 6.A (místnost č.11)...:-)

Vložil/aTomáš Sůva – 30. říjen 2018