Přejít k hlavnímu obsahu

Devátá třída

Třídní učitelka Mgr. Václava Čiháková

Jedinečný identifikátor třídy
1A/2015
Ročník
9

Poznávání přírodnin - krajské kolo

Datum konání akce

Krajské kolo v poznávání přírodnin se konalo 14.6. 2023 na České lesnické akademii v Trutnově. Sešlo se zde celkem 75 dětí z okresů Trutnov, Náchod, Jičín, Rychnov n. Kněžnou a Hradec Králové. Děti soutěžily v poznávání rostlin i živočichů - dohromady je čekalo 100 položek (50 rostlin a 50 živočichů). Soutěžící byli rozděleni do 3 kategorií - kat. A - studenti středních škol, kat. B žáci 8.-9. tříd a kat. C - žáci 6.-7. tříd. Tímto děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy Ondrovi Mikasovi z 8.tř.

Vložil/aEva Antony – 14. červen 2023

Zájezd do Velké Británie 2023

Datum konání akce

Za účelem hlubšího poznání anglické kultury a jazyka jsme letos vypravili zájezd na britské ostrovy. Vybraní žáci šestých, sedmých, osmých a devátých tříd se přeplavili přes Lamanšský průliv a na týden složili svá zavazadla v rodinách dobrých lidí města Oxfordu. Starobylé město okouzlilo nejen svými pitoreskními uličkami, univerzitními kolejemi, knihovnami a muzei, ale rovněž žákům nabídlo každodenní plnotučný kurz angličtiny.

Vložil/aPetr Toman – 22. květen 2023

Lyžařský kurz Kořenov 2023

Datum konání akce

Lyžařský kurz 8. a 7. ročníku 

   Ještě před jarními prázdninami se uskutečnil lyžařský kurz 8. a 7. ročníku. Kurzu se zúčastnilo celkem 42 žáků z obou tříd. Probíhal jako již každoročně na Pardubických chatách v Kořenově v Jizerských horách. Zde o nás bylo opět velmi dobře postaráno. Sněhové podmínky nebyly ideální, a tak se mohla uskutečnit výuka pouze sjezdového lyžování.

Vložil/aSabina Osičková – 10. březen 2023

Výuka trochu jinak

Kategorie
Datum konání akce

Pro své spolužáky si dnes Agáta připravila zajímavou prezentaci o zubech, jejich ošetřování a zubních náhradách. Přinesla také spoustu ukázek, které jsme se zájmem prozkoumali. 

Vložil/aLenka Peterková – 24. leden 2023