Přejít k hlavnímu obsahu

Osmá třída

Třídní učitelka Mgr. Václava Čiháková

Jedinečný identifikátor třídy
1A/2015
Ročník
8

Výuka trochu jinak

Třídy
Kategorie
Datum konání akce

Pro své spolužáky si dnes Agáta připravila zajímavou prezentaci o zubech, jejich ošetřování a zubních náhradách. Přinesla také spoustu ukázek, které jsme se zájmem prozkoumali. 

Vložil/aLenka Peterková – 24. leden 2023

Krajské kolo v piškvorkách

Datum konání akce

Dne 23. 11. 2022 se naši Démoni zúčastnili Krajského kola v piškvorkách. Konal se opět v Hradci Králové, tentokrát prostory laskavě propůjčilo Biskupské gymnázium. Setkalo se zde 16 nejlepších týmů kraje. Hrálo se švýcarským systémem, kdy byla proti sobě postavena družstva výkonnostně na stejné úrovni, tedy s podobným počtem bodů z Oblastního kola. Přesto, že Démoni nenastoupili se svou obvyklou vítěznou formou a získali 15. místo, neodjížděli jsme z turnaje zklamaní. Navázali jsme tam nová přátelství a jsme bohatší o další prima zážitek.

Vložil/aEva Antony – 23. listopad 2022

Klicperovo divadlo

Datum konání akce

Tak jako v letech minulých, i letos mají žáci 7., 8. a 9. ročníku možnost navštívit několik představení v Klicperově divadle v Hradci Králové. Prvním z nich bylo zpracování divadelní hry Maryša bratrů Mrštíkových. Moderní pojetí tohoto klasického dramatu nadchlo naše žáky především v první části. Návštěvou divadla si tak upevňujeme znalosti z české literatury, ale učíme se také, jak se na představení chovat a jak se vhodně obléci. A nyní už se budeme těšit na příště.

Vložil/aVáclava Čiháková – 14. listopad 2022

Žigule a Démoni na Oblastním turnaji v piškvorkách

Datum konání akce

Vybrané děti 2. stupně naši školu dnes reprezentovaly na Oblastním turnaji v piškvorkách. Turnaj se konal v Hradci Králové na Gymnáziu J. K. Tyla, celkem se účastnilo 9 týmů z Královéhradeckého kraje. Týmy se utkaly postupně ve třech kolech. V prvním kole - duelu ve vylosovaných skupinách se dařilo oběma našim týmům - Žigule získaly třetí místo, zatímco Démoni se ve své skupině ujali vedení. Ve vyřazovacím play-off bohužel Žigule vypadly, zatímco Démoni se hladce probojovali až do finále.

Vložil/aEva Antony – 2. listopad 2022