Přejít k hlavnímu obsahu

Sedmá třída

Třídní učitelka Mgr. Pavlína Malinová

Jedinečný identifikátor třídy
1A/2016
Ročník
7

Pythagoriáda

Datum konání akce

V úterý, 22. 11. 2022, se naši nejlepší počtáři ze 6. a 7. třídy zúčastnili okresního kola Pythagoriády. Čekalo tady na ně 15 příkladů k vyřešení. Anička si svým matematickým uměním vybojovala krásné 3. místo, kluci se podělili o místo páté. Všem moc děkujeme za reprezentaci školy, gratulujeme k výborným výsledkům a přejeme hodně úspěchů v dalších podobných soutěžích.

Vložil/aEva Antony – 27. listopad 2022

Klicperovo divadlo

Datum konání akce

Tak jako v letech minulých, i letos mají žáci 7., 8. a 9. ročníku možnost navštívit několik představení v Klicperově divadle v Hradci Králové. Prvním z nich bylo zpracování divadelní hry Maryša bratrů Mrštíkových. Moderní pojetí tohoto klasického dramatu nadchlo naše žáky především v první části. Návštěvou divadla si tak upevňujeme znalosti z české literatury, ale učíme se také, jak se na představení chovat a jak se vhodně obléci. A nyní už se budeme těšit na příště.

Vložil/aVáclava Čiháková – 14. listopad 2022

Naši obojživelníci a plazi

Třídy
Datum konání akce

Sedmáci se dnes seznámili se zástupci našich obojživelníků a plazů. Živočichy přivezly a představily pracovnice společnosti NaturaServis s.r.o. z Hradce Králové. Žáci se dozvěděli zajímavé informace o životě vybraných druhů.

Vložil/aLenka Peterková – 19. říjen 2022

Včela medonosná

Třídy
Datum konání akce

Dnes se šesťáci seznámili s našimi školními včelkami. Prohlédli si úl, našli matku, viděli líhnoucí se včelky a dozvěděli se spoustu zajímavostí ze včelího života. Do školy si odnesli uhynulé dělnice, které rovnou využili k pozorování stavby jejich těla.

Vložil/aLenka Peterková – 5. květen 2022