Přejít k hlavnímu obsahu

Šestá třída

Třídní učitelka Mgr. Lenka Peterková

Jedinečný identifikátor třídy
1A/2017
Ročník
6

Zájezd do Velké Británie 2023

Datum konání akce

Za účelem hlubšího poznání anglické kultury a jazyka jsme letos vypravili zájezd na britské ostrovy. Vybraní žáci šestých, sedmých, osmých a devátých tříd se přeplavili přes Lamanšský průliv a na týden složili svá zavazadla v rodinách dobrých lidí města Oxfordu. Starobylé město okouzlilo nejen svými pitoreskními uličkami, univerzitními kolejemi, knihovnami a muzei, ale rovněž žákům nabídlo každodenní plnotučný kurz angličtiny.

Vložil/aPetr Toman – 22. květen 2023

Pozorování včel

Třídy
Datum konání akce

Dnešní přírodopis jsme věnovali včelám. Nejdříve nám pan ředitel ukázal, jak to vypadá v úle a seznámil nás s různými nástroji, které jsou při péči o včelstvo potřeba. Dozvěděli jsme se také další informace, které jsme si nestihli při výuce povědět. Uhynulé včelí dělnice jsme si odnesli do školy a využili je při pozorování stavby jejich těla.

Vložil/aLenka Peterková – 12. květen 2023

Návštěva sopky

Třídy
Datum konání akce

Dnes jsme navštívili přírodní památku Hřídelecká hůra nedaleko Lázní Bělohrad. Cesta vlakem uběhla velmi rychle a následoval pěší 4 km dlouhý pochod k sopce. Geologicky zajímavou lokalitu jsme důkladně prozkoumali a posilnili se na zpáteční cestu. Energie bylo ještě spousta, tak padlo i několik rekordů. 

Vložil/aLenka Peterková – 11. květen 2023

Velký úspěch Huga Branta

Třídy
Datum konání akce

Hugo Brant, žák 6. třídy, jezdí na motorce od čtyř let. Je dvojnásobným vicemistrem České republiky v motokrosu. Již podruhé byl jmenován reprezentantem České republiky. Moc gratulujeme a přejeme další úspěchy!

Vložil/aLenka Peterková – 26. duben 2023