Přejít k hlavnímu obsahu

Šestá třída

Třídní učitelka Mgr. Lenka Peterková

Jedinečný identifikátor třídy
1A/2017
Ročník
6

Krajské kolo v piškvorkách

Datum konání akce

Dne 23. 11. 2022 se naši Démoni zúčastnili Krajského kola v piškvorkách. Konal se opět v Hradci Králové, tentokrát prostory laskavě propůjčilo Biskupské gymnázium. Setkalo se zde 16 nejlepších týmů kraje. Hrálo se švýcarským systémem, kdy byla proti sobě postavena družstva výkonnostně na stejné úrovni, tedy s podobným počtem bodů z Oblastního kola. Přesto, že Démoni nenastoupili se svou obvyklou vítěznou formou a získali 15. místo, neodjížděli jsme z turnaje zklamaní. Navázali jsme tam nová přátelství a jsme bohatší o další prima zážitek.

Vložil/aEva Antony – 23. listopad 2022

Pythagoriáda

Datum konání akce

V úterý, 22. 11. 2022, se naši nejlepší počtáři ze 6. a 7. třídy zúčastnili okresního kola Pythagoriády. Čekalo tady na ně 15 příkladů k vyřešení. Anička si svým matematickým uměním vybojovala krásné 3. místo, kluci se podělili o místo páté. Všem moc děkujeme za reprezentaci školy, gratulujeme k výborným výsledkům a přejeme hodně úspěchů v dalších podobných soutěžích.

Vložil/aEva Antony – 27. listopad 2022

Národní muzeum

Třídy
Datum konání akce

Exkurze do Národního muzea se zdařila. Absolvovali jsme komentovanou prohlídku "Zázraky evoluce", při které se děti dozvěděly spoustu zajímavostí. Poté zbylo ještě dost času na prohlídku dalších expozic i kupole s úžasným výhledem na celou Prahu.

Vložil/aLenka Peterková – 22. listopad 2022

Žigule a Démoni na Oblastním turnaji v piškvorkách

Datum konání akce

Vybrané děti 2. stupně naši školu dnes reprezentovaly na Oblastním turnaji v piškvorkách. Turnaj se konal v Hradci Králové na Gymnáziu J. K. Tyla, celkem se účastnilo 9 týmů z Královéhradeckého kraje. Týmy se utkaly postupně ve třech kolech. V prvním kole - duelu ve vylosovaných skupinách se dařilo oběma našim týmům - Žigule získaly třetí místo, zatímco Démoni se ve své skupině ujali vedení. Ve vyřazovacím play-off bohužel Žigule vypadly, zatímco Démoni se hladce probojovali až do finále.

Vložil/aEva Antony – 2. listopad 2022