Přejít k hlavnímu obsahu

Zprávičky medvědů

WORKSHOP Život bez odpadů

Datum konání akce

Ve spolupráci s MAS Podchlumí srdečně zveme rodiče a širokou veřejnost na WORKSHOP Život bez odpadů. Akce se uskuteční v rámci projektu Plastopůst ve čtvrtek 14.3. od 16h v naší školce. Všichni jste srdečně zváni!

PlastoPůst aneb Týden bez plastů

Datum konání akce

Letošní projekt Plastopůst jsme si vzhledem k velké nemocnosti dětí i pedagogů o pár týdnů posunuli. I tak ho ale stihneme prožít v postním období před Velikonocemi. Letos se uskuteční již po sedmé a to v náhradním termínu od 11.3. do 15.3. 2024. I tento rok si budeme povídat o odpadech - hlavně tedy plastech a plastových obalech. Jak snížit jejich spotřebu a čím je nahradit? Jak se dají plastové obaly, výrobky recyklovat a jak je správně vytřídit?

Jak to bylo na "Tři krále"

Kategorie
Datum konání akce

Přestože byl první lednový týden v naší mateřské škole kratší než obvykle, prožili jsme ho velmi intenzivně v duchu tříkrálové tradice.

Vánoční focení dětí

Kategorie
Datum konání akce

V úterý 5.12. se ve školce uskuteční fotografování dětí (vánoční tematika). Vzhledem k tmavému pozadí doporučujeme světlé oblečení. 

Lidové tradice prožitkem- sv.Martin

Kategorie
Datum konání akce

Dělení rohlíčků a po zaslechnutí kopyt pod okny MŠ, jsme se vydali po stopách sv. Martina. Měli jsme štěstí a zahlédli ho.

Posíláme knížky zpět do oběhu

Datum konání akce

V říjnu jsme se s Ekotýmem zapojili do projektu Ekoškoly "Otoč knihu."

Děkujeme všem rodičům a dětem z mateřské a základní školy, kteří přinesli do školky/školy knížky, které doma již nevyužijí, ale které udělají ještě mnoho radosti dalším čtenářům...

Celkem se nám sešlo téměř 80 knih, které posíláme dál do oběhu...Některé dětské knížky zůstanou u nás ve školce, část knih (vydané do roku 2000) putuje do Ekoškoly (REknihy) a zbylé knížky do MAP Podchlumí (knihy budou nabídnuty žákům ZŠ v rámci projektu "Burza knih do škol").