Přejít k hlavnímu obsahu

Lyžařský kurz Kořenov 2023

Datum konání akce

Lyžařský kurz 8. a 7. ročníku 

   Ještě před jarními prázdninami se uskutečnil lyžařský kurz 8. a 7. ročníku. Kurzu se zúčastnilo celkem 42 žáků z obou tříd. Probíhal jako již každoročně na Pardubických chatách v Kořenově v Jizerských horách. Zde o nás bylo opět velmi dobře postaráno. Sněhové podmínky nebyly ideální, a tak se mohla uskutečnit výuka pouze sjezdového lyžování.

    Na kurz letos odjíždělo celkem 14 nelyžařů, které jsme na konci kurzu odměnili za jejich úspěšné první lyžařské krůčky a přivítali tak mezi nás lyžaře. Někteří zvládli sjezd i jízdu na vleku již první den, jiní na sobě museli pracovat déle. Závěrečný závod ve slalomu se letos uskutečnil na sjezdovce U čápa v Příchovicích a byl to závod vskutku napínavý. Na startu se objevila řada favoritů, a to jak mezi dívkami, tak mezi chlapci. Nejlepší ze závodníků byli odměněni diplomy a medailemi. Místo tradičního závodu na běžkách jsme uspořádali „Kořenovský triatlon“. Žáci soutěžili v běhu, hodu na cíl, v obutí přeskáčů a „naskočení“ do lyží. I při tomto závodu panovala bojovná, ale přátelská nálada. V rámci kurzu se také uskutečnil pěší výlet na nedalekou rozhlednu Štěpánku. Dále jsme absolvovali besedu se členem horské služby, který nás seznámil nejen se svou prací, ale také nás poučil, jak se bezpečně chovat na horách. Společné večery byly plné zábavy a her, proběhl také napínavý turnaj ve stolním fotbálku. Program kurzu jsme letos zpestřili o noční bojovou hru. Soutěžní družstva musela dle zadaných souřadnic vyhledat pomocí mapy určité místo v okolí chaty, kde na ně čekal nějaký úkol. Natáčeli například Tik-tok video, stavěli lidskou pyramidu či sněhuláka. Někteří účastníci kurzu také relaxovali ve vířivce a vyzkoušeli si i saunování. Poslední večer proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů, předání diplomů, medailí a vše vyvrcholilo diskotékou.

     Všichni jsme si kurz užili a věřím, že jsme si domů kromě nových lyžařských zkušeností přivezli především krásné vzpomínky. Tak zase za rok SKOL 😊 

Vložil/aSabina Osičková – 10. březen 2023