Přejít k hlavnímu obsahu

Pravidla prezenční výuky od 19.4.2021 AKTUALIZACE

Datum konání akce

Vážení rodiče,

v souladu s manuálem MŠMT a ostatními nařízeními vlády budeme v pondělí otevírat školu pro část žáků prvního stupně. V týdnu od 19. 4. do 23. 4. nastoupí k prezenční výuce žáci 2.B, 3.B, 5.A a 5.B. Ostatní budou pokračovat v distanční výuce podle zaběhlých pravidel.

Povinné testování žáků na Covid-19 antigenními testy zajistí vždy v pondělí a ve čtvrtek od 6:30 do 8 hodin ráno při vstupu do budovy školy poskytovatel zdravotních služeb společnost SAFRES Group s.r.o. Odběr provádí kvalifikovaný zdravotnický pracovník výtěrem z dutiny ústní, konkrétně z přední části horního patra a z obou tváří. Pro testování jsou používány testy Wantai SARS-CoV-2 Ag Rapid Test, případně další testy schválené dle § 4 odst. 8 nařízení vlády č. 56/2015 Sb. Potvrzení o absolvování testu od společnosti SAFRES Group s.r.o. je oproti školnímu samotestování uplatnitelné i mimo školu všude tam, kde je negativní test vyžadován. U TESTOVÁNÍ MŮŽE BÝT PŘÍTOMEN JEDEN Z RODIČŮ.

Žáci, kteří prodělali onemocnění Covid-19 se v průběhu ochranné lhůty 90 dní testovat nemusí za předpokladu, že předloží lékařské potvrzení (stačí SMS). Žáci testovaní ve zdravotnickém zařízení nemusí být testováni, když předloží negativní test nejdéle 48 hodin starý.

V průběhu výuky musí žáci používat ochranné ústenky s certifikací ISO 14971 (chirurgické roušky z lékárny), nanoroušky nebo respirátory třídy FFP2/KN95.

Prezenční výuka probíhá dle běžného rozvrhu, konkrétní úpravy budou upřesněny třídním učitelem.

Rodič, který odmítne testování a ponechá si dítě doma ztrácí nárok na ošetřovné a žák nebude vzděláván. Absenci má omluvenou.

Školní družina je pro zapsané žáky otevřená ráno od 6:30 do 7:40 a odpoledne do 16:30 hodin. V době distanční výuky je pro děti rodičů vybraných profesí (viz příloha) školní družina otevřená od 6:30 do 16:30 nepřetržitě. V příloze naleznete kompletní informace o provozu škol od 12.4.

Děkujeme za trpělivost, moc se těšíme na návrat žáků do školy, jsme v tom společně. V případě dotazů jsem Vám kdykoliv k dispozici na e-ŽK (Bakaláři), Mgr. Jan Sezima, ředitel školy.

INFORMACE K PROVOZU ŠKOL OD 12.4.

Vložil/aJan Sezima – 7. duben 2021