Přejít k hlavnímu obsahu

Projekt Advokáti do škol i v naší škole

Datum konání akce

Logo: Česká advokátní komora

Často připomínané nedostatečné právní vědomí veřejnosti se rozhodla průběžně napravovat Česká advokátní komora, která již vloni spustila projekt Advokáti do škol, určený žákům 7. až 9. tříd, středních škol a učilišť. Záštitu mu udělilo jak ministerstvo spravedlnosti, tak ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a jde o pro bono aktivitu.

Každá škola tak může požádat o uspořádání přednášky zdarma, na stránkách www.cak.cz je k dispozici jmenný seznam advokátů, kteří jsou do této aktivity zapojeni.

Naše škola oslovila advokátku Mgr. Marii Voříškovou, která v hodině občanské výchovy hovořila s žáky devátých tříd. Připomněla jim, jaké je poslání, advokáta, státního zástupce či soudce, upozornila mladé posluchače na rizika neuváženého uzavírání smluv, na právní odpovědnost, kterou nesou, ale i na to, jak vymáhat vlastní práva.

Máme za to, že tento projekt přispěje k tomu, že žáci nebudu považovat základy práva v učivu 9. ročníku za neužitečnou a zbytečnou teorii, ale naopak pochopí, že vyznat se v základech práva je velmi užitečné a praktické a uchrání je v budoucnu před nejedním problémem. jiv

Vložil/aJan Sezima – 27. květen 2019