Aktuality ze základní školy
Podporujeme nadané žáky
Učitelé, vychovatelé i asistenti pedagogů naší školy si dnes na mnoha praktických příkladech vyzkoušeli, jak vyhledávat nadané žáky, podpořit je a ukázat cestu k úspěchu. Děkujeme lektorce Marii Kašparové z národního pedagogického institutu České republiky za úvod a prvotní vzhled do problematiky nadaných žáků a těšíme se na další setkání.
Piškvorkový turnaj - oblastní kolo
Oblastního turnaje v piškvorkách na Gymnáziu J. K. Tyla v Hradci Králové se zúčastnilo celkem 8 týmů. Naši školu reprezentovala družstva BAF - Kája Hájková, Elenka Středová a Nikča Ernstová a tým LEK - Matouš Kolář, David Mikas a Ondra Doležal. Kluci získali krásné čtvrté místo, přičemž jim bronzový stupínek utekl jen o vlásek - rozhodl až dodatečný duel dvou hráčů. Děvčata obhájila naše loňské druhé místo a pokračují do krajského kola, které se koná již příští týden. Držte jim palce!
ŠKOLY DO ŠKOLY
Najít střední, která bude bavit, nemusí být pro žáky devátých tříd vždy jednoduché. Proto jsme již tradičně uspořádali akci ŠKOLY DO ŠKOLY, která proběhla ve čtvrtek 3. 11. v budově naší školy. Pozvání přijali zástupci z 18 středních škol z Hořic a okolí.
Velice rádi jsme u nás uvítali zástupce hořických škol - Hořické gymnázium; SŠ řemesel a ZŠ, Hořice; Střední uměleckoprůmyslová škola sochařská a kamenická, Hořice; Zemědělská akademie a gymnázium Hořice. Jejich účast jsme využili i k domluvě o následné spolupráci formou exkurzí našich žáků na SŠ, a budeme se těšit i na neformální setkání studentů SŠ s našimi deváťáky.
…
Výběrové řízení na pozici hospodář/ka školy
Podmínkou účasti ve výběrovém řízení je zaslání motivačního dopisu a strukturovaného životopisu na e-mail: j.sezima@nadaliborce.cz nejpozději do 31. 10. 2023.
Pro podrobnosti viz: https://nadaliborce.cz/obsah/vyberove-rizeni-na-pozici-hospodarka-skoly…
Podzimní prázdniny 26. - 29. 10. 2023
Přejeme všem pohodové podzimní prázdniny a těšíme se opět na shledanou v pondělí 30. 10.!
V čase podzimních prázdnin bude přerušen i provoz školní družiny.
Den stromů
V pátek 20. října jsme oslavili Den stromů. Každý žák naší školy vytvořil svůj vlastní lístek. Ze všech lístků jsme vytvořili celý strom a ten teď zdobí naši chodbu.