Ve čtvrtek osmá třída navštívila úřad práce v Jičíně. Byla zde zajímavá přednáška, která jim snad pomůže s výběrem střední školy. Bylo zde zmíněno několik možností, kterým směrem se můžou dát. Pečlivě poslouchali a na závěr své znalosti předvedli ve hře Bingo, kterou si pro ně paní připravila.

Mgr. Žaneta Wezdenková

Vložil/aKristýna Moravcová – 18. červen 2024

Naše naděje na Olympijském víceboji

V pátek 5.4. 2024 se naše sportovní naděje vydaly reprezentovat školu do Jičína, kde se žáci zúčastnili Sazka Olympijského víceboje.

A neodjíždí se s prázdnou! Žákům se podařilo vybojovat hnedka 4 medailová umístění!!

Naši kluci ze 7. a 8. třídy vybojovali individuální umístění, a to 1., 2. a 3. místo ve své věkové kategorii.

Naše poslední medaile si vybojovali smíšené týmy složené taktéž ze 7. a 8. třídy.

Medailová umístění si odnáší:

Samuel Šulc - 1. místo  (8. třída)

Jáchym Rygl - 2. místo (8. třída)

Vložil/aSabina Osičková – 9. duben 2024

Krajské kolo v piškvorkách

Krajské kolo piškvorek přivítalo tentokrát Biskupské gymnázium v Hradci Králové. Přesto, že se našemu dívčímu týmu BAF nepodařilo probojovat se do finálových soubojů, smutné jsme neodjížděly. Sešla se zde velká konkurence 16 týmů, a tak jsme si opět všichni užili atmosféru plnou soustředění, chuti nalézt tu nejlepší strategii na soupeře, procvičili si paměť, představivost, logické myšlení, a to jsou schopnosti a dovednosti potřebné i pro běžný život. A hlavně jsme si to všichni užili:-) Těšíme se zase za rok...

Vložil/aEva Antony – 20. listopad 2023

Piškvorkový turnaj - oblastní kolo

Oblastního turnaje v piškvorkách na Gymnáziu J. K. Tyla v Hradci Králové se zúčastnilo celkem 8 týmů. Naši školu reprezentovala družstva BAF - Kája Hájková, Elenka Středová a Nikča Ernstová a tým LEK - Matouš Kolář, David Mikas a Ondra Doležal. Kluci získali krásné čtvrté místo, přičemž jim bronzový stupínek utekl jen o vlásek - rozhodl až dodatečný duel dvou hráčů. Děvčata obhájila naše loňské druhé místo a pokračují do krajského kola, které se koná již příští týden. Držte jim palce!